DSRFT seminarium. Badania w kierunku poprawy funkcji poznawczych cz.2

marzec 29, 2013 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

W drugiej części prezentacji prelegenci skupili się na ściśle określonych problemach dotyczących osób z zespołem Downa, jako kluczowych strategii do badań. TĄ CZĘŚĆ KAŻDY POWINIEN OGLĄDNĄĆ A LEKARZE PRZEDE WSZYSTKIM. JESTEM ZBUDOWANY TYM, ŻE KAŻDY Z TYCH PROBLEMÓW DA SIĘ DZISIAJ POPRAWIĆ FARMAKOLOGICZNIE!!!

http://zespoldowna.info/files/Down-Syndrome-Cognition-Research.pdf

image

Pierwszym problemem omawianym była kwestia  nauki i pamięci. Pokazano powyżej jak ten proces normalnie funkcjonuje oraz poniżej jak funkcjonuje mocno zaburzony w ZD.

image

CO NAJWAŻNIEJSZE ZARÓWNO DEGENERACJA KOMÓREK NERWOWYCH, ZŁĄ KOMUNIKACJĘ MIĘDZY NIMI I NEUROGENEZĘ DA SIĘ DZISIAJ WSPOMAGAĆ, KORYGOWAĆ FARMAKOLOGICZNIE!!! – tak mówią naukowcy za pomocą czerwonych literek na samym spodzie :)

Drugim problemem omawianym szeroko była kwestia choroby Alzheimera i jej specyfika w ZD.

image

Porównano na tym slajdzie zdrowy mózg i mózg z chorobą Alzheimera, zdrowe komórki i te zaatakowane oraz amyloidy beta.

Kluczowy następny slajd pokazuje wpływ choroby Alzheimera na osoby z ZD. Wskazuje on na to, że 31 letnia osoba z ZD jest niczym osoba 86 letnia w tym kontekście.

image

Popatrzcie na zdjęcia D i E powyżej!

Kolejny temat analizowany w zakresie anomalii typowych dla ZD była kwestia nadmiernego “hamowania” wywołanego nadmiarem GABA.

image

image

ostatnim problemem omawianym tutaj tak obrazowo jest kwestia wielkości mózgu osoby z zespołem Downa oraz neurogenezy.

image

Wskazano na zdecydowanie mniejsze objętościowo i jakościowo komórki mózgowe w porównaniu do zdrowych na podstawie mózgu myszy. EUPLOID jest to typowy mózg.

 

Podsumowując, uważam że jest to świetne źródło wiedzy podane w formie przejrzystej i czytelnej. Choć nie podaje recept, pokazuje problemy z którymi dzisiaj już możemy się zmierzyć, bo są na to leki. Pozostaje jedynie je stosować na bazie określonych protokołów medycznych.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...