…gdy mówi się a to należy powiedzieć b.

październik 23, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

No to jesteśmy w religijnym fanatycznym średniowieczu. Jest zakaz aborcji i nie ma tego co od razu zbudowano w Irlandii. Zatem wszyscy, którzy chcieli zakazu aborcji, do pracy budujcie ośrodki paliatywne, adopcyjne, budujcie system edukacji i opieki społecznej. Macie to już zrobione w Irlandii, krajach skandynawskich jest wzór do PRACY!!!! W CIEMNEJ I ŚREDNIOWIECZNEJ POLSCE DZISIAJ WCIĄŻ TEGO NIE MA, A JAK KTOŚ UWAŻA INACZEJ TO ZAPRASZAM, pokażę palcem.

Komentarze

Liczba komentarzy: 13 do “…gdy mówi się a to należy powiedzieć b.”
 1. Pa pisze:

  Czy naprawdę uważa Pan, ze zabijanie chorych i niepełnosprawnych dzieci świadczy o postępie i oświeceniu? Fakt, ze w Polsce jest dużo do zrobienia w kwestii poprawy życia osób niepełnosprawnych, ale mordowanie tych osób, często w męczarniach nie jest rozwiązaniem. Proszę poczytać o aborcji, czy to jest humanizm?

  • Agn pisze:

   Od kiedy opiekujesz się dzieckiem z poważnym upośledzeniem, niepełnosprawnością, dużymi zaburzeniami, wadami genetycznymi? Kto finansuje jego rehabilitację? Jak często pomagasz innym rodzicom dzieci z poważnymi chorobami, niepełnosprawnościami, zaburzeniami? Czy pomagasz autorowi bloga? Od odwalił kawał dobrej roboty dla swoich dzieci. Co Ty zrobiłeś człowieku?

   A nawet jeśli – co Ci do życia innych ludzi.
   I jeszcze zapytam: cieszy Cię cierpienie innych? Taka perwersyjna przyjemność popatrzeć na kobiety, które pogrążone w depresji (bo to przeważnie kobiety) całe dnie walczące o to, żeby przetrwać przy dziecku, które nigdy nie będzie samodzielne? Tak miło pooglądać, kiedy po miesiącach rozpaczy kobieta rodzi dziecko z sercem na wierzchu? I co? ma to serduszko pogłaskać? Byłeś/byłaś przy takiej kobiecie? Jesteś taką kobietą?
   Jeśli jesteś, to gratuluję braku wrażliwości.

  • can pisze:

   Przepraszam, ale będąc ojcem 2 synów niepełnosprawnych odpowiem: to działanie ma charakter fanatyzmu religijnego osób, które nigdy nie miały do czynienia z niepełnosprawnością, lub chcą by inni mieli tak samo jak oni. Takie polskie to. Brak logiki w tym działaniu ma jeden wymiar: jeżeli zakazujemy aborcji, to zróbmy to co zrobiła Irlandia, wprowadźmy system wsparcia od urodzenia po śmierć. Tego w Polsce nie ma i nie nalezy wierzyć w to co mówią rządzący, którym na papierze wszystko się zgadza. Dla mnie los ludzi narodzonych, niepełnosprawnych bez tego wsparcia o którym mówię od lat, jest jak wyrok na powolną śmierć z wykluczeniem społecznym, medycznym, edukacyjnym i tego NIKT NIE ROZUMIE Z TYCH CO DĄŻYLI DO WPROWADZENIA ABORCJI…bo to jest polityka i polityka, a nie realne działanie.

 2. Pa pisze:

  Czy według Was powinnismy zabijać wszystkich, którzy mogą być obciążeniem dla matek? Co myślicie o rozszerzeniu aborcji po urodzeniu, kiedy to można stwierdzić nierozpoznane w ciąży cechy zespołu Downa u dziecka? Myśląc w ten sposób mozna pokusić się o eliminowanie ze społeczeństwa dzieci, u których rozpoznano autyzm, albo porażenie okołoporodowe? Czy prawo nie powinno jednak chronić najsłabszych w społeczeństwie?
  Odpowiadając na pytanie Agn zapytam czy Ciebie cieszy cierpienie rozrywanego na kawałki dziecka podczas aborcji metoda chirurgiczna, czy może duszącego się w aborcji farmakologicznej?
  Strasznie głupi i nie na miejscu komentarz o
  „ pogłaskaniu dziecka po serduszku” świadczy onaprawde małej wrażliwości. Odsyłam Agn do hospicjów preinatalnych, gdzie dzieci mogą odejść godnie otoczone troska. Czy wg Agn powinno dopuścić się zabicie dziecka chorego na raka, żeby uwolnić matkę w depresji od cierpienia? Gdzie Twoja wrażliwość?

  Zgadzam się z autorem bloga, w kwestii pracy,która należy wykonać, by ludzie niepełnosprawni mogli godniej żyć. Tylko nie rozumiem jak zmieniać postrzeganie ludzi niepełnosprawnych przez społeczeństwo popierając zabijanie tych ludzi w imię prawa?
  I powtórzę: prawo do życia jest prawem każdego człowieka. Podejrzenie wady to nie powód żeby zabijać.

 3. Michal pisze:

  Perspektywa dramatu jednostki to jedno, zaś mechanizmy nadużyć na szeroką skalę, które wykorzystują to cierpienie jednostki za uzasadnienie to drugie. (Vide prawo o decydowaniu o swojej śmierci, a przypadki “masowego” pomagania w tych decyzjach w krajach BeNeLuxu)

  Hierarchia wartości jest jak kompas. Jak zaczniemy w niej majstrować może nas to zaprowadzić tam gdzie byśmy nie chcieli być. Zdjęcie z piedestału życia ludzkiego (jakie by ono nie było) to bardzo ryzykowny zabieg. A niestety aborcja to powoduje. Niezależnie od religii.

  Natomiast taktycznie uważam, że ta zmiana to błąd. Wygrają bitwę, przegrają wojnę. Pokażmy ludziom, że można wspierać sensownie ludzi niepełnosprawnych. Że państwo jest tutaj przyjazne, a nie ma twarzy bezdusznego urzędnika. Wtedy zmiana zaostrzanie ustawy (anty)aborcyjnej będzie jedynie kropką nad i.

 4. Ania pisze:

  Z takimi jak ty Pa, nawet nie chce mi się rozmawiać merytorycznie na temat swobodnego decydowania o swoim życiu jako rodzica i życiu niepełnosprawnego dziecka. Ja ci życzę Pa, jak i wszystkim fanatykom, miej takie dziecko. Miej, życzę…

 5. Pa pisze:

  Może i dobrze,ze ci się nie chce ze mną rozmawiać na temat swobodnego decydowania o czyimkolwiek życiu bo i ja mam dość jazgotu lewicowych fanatyków.

  • Ania pisze:

   To w..d i nie zaglądaj na tą stronę i żyj w swoim nędznym średniowieczu. twoje miejsce jest na stronach pro life. Życzenie wobec ciebie utrzymuję i trzymam kciuki by ci się spełniło Pa.

 6. basia pisze:

  Jarku, nie sądzisz,że jako Właściciel portalu masz święte prawo usuwać wpisy trolli, których nie stać nawet na podanie imienia?
  Pa pa pani/nie “Pa”. Nie siej zamętu i nie zmuszaj nas do czytania twoich wynurzeń, nas, rodziców, którzy na codzień z heroicznym poświęceniem trwają i wspierają swoje dzieci. My kochamy swoje dzieci, takimi jakie są,
  ale Bóg jeden wie, jak bywa ciężko. Tobie nie musimy się z tego zwierzać. Nie jesteś w tej sytuacji i nie masz moralnego prawa nas pouczać. A jeśli jesteś w takiej sytuacji, to proponuję zacząć leczyć się z sadyzmu.

 7. Can pisze:

  Basiu jest jeden problem. Gdybym zablokował takie wpisy, nikt by mi nie wierzył że tacy ludzie w Polsce są. Gdyby nie to, nikt by nie zrozumiał że większość maili jakie otrzymuję to takie jak ten komentarz albo Hanny. I że dziś każdy taki mail kończy się donosem do prokuratury zabarwionym katolickim fanatyzmem nie mającym nic z wiary, a wszystko z chęci panowania nad innymi… bo tak rządzący dzisiaj, tych Polaków nauczyli. To jest obraz mojego życia którego Wy nie doświadczacie a ja tak.

 8. Pa pisze:

  Nigdy nikogo nie zabijaj. To jest prawo naturalne. Nie tylko katolickie.

  • basia pisze:

   Twoje słowa zabijają, więc tego nie rób. “Nie kradnij” mojego cennego czasu. A Kurskiemu przekaż, z łaski swojej “Nie cudzołóż” i “Nie mów fałszywego świadectwa” przeciwko jedynej, prawowitej małżonce swojej…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...