Herpes i varicella powodem choroby Alzheimera

sierpień 9, 2022 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

To już kolejne badania potwierdzające jedno: osoby mające popularną opryszczkę częściej maja chorobę Alzheimera. Jest to zestawienie statystyczne, ale i badawcze.

https://www.sciencedaily.com/releases/2022/07/220729173148.htm

Musimy pamiętać, że herpes simplex virus  (HSV) stojący za opryszczką, półpaścem oraz varicella zoster virus (VZV) odpowiadająca za ospę wietrzną współtworzą specyficzny układ zależności, który przez całe życie tworzą określony stan zapalny. Przypomnę jedno: przejście ospy wietrznej jako dziecko determinuje de facto w życiu dorosłym półpaśca. 

https://www.zespoldowna.info/nowa-teoria-choroba-alzheimera-w-zespole-downa-jest-zalezna-od-wirusow.html

https://www.zespoldowna.info/czy-struktura-mikrobioty-personalizuje-zespol-downa.html

W obecnym wspomnianym badaniu potwierdza się po raz kolejny, że oba wirusy inicjują kaskadę zmian. Varicella aktywizuje herpesa a ten jest mechanizmem inicjującym typologię wielu zmian na wczesnym etapie choroby Alzheimera, tak twierdzą naukowcy. Wskazują, że herpes żyje w mózgu przy neuronach. Jego aktywacja prowadzi do akumulacji protein, pobudzenia stanu zapalnego mózgu i defekty w funkcjonowaniu mózgu. Kluczowa jest ich aktywacja. To nie jest tak od razu, że skoro masz opryszczkę to już na 100% będziesz mieć chorobę Alzheimera, to wynika z informacji pokazanych w badaniu. Pojawia się takie stwierdzenie, że covid może być mechanizmem ich aktywacji, tak samo jak ostre ich formy.

Musimy czekać na kolejne badania, by dowiedzieć się tego sprzężenia, ale jak widać jest to czytelny sygnał, że stała obecność witaminy C oraz cynku w organizmie jest krytyczna by zapobiegać chorobie Alzheimera.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...