INCLUDE program medyczny Ministerstwa Zdrowia Rządu USA: Przyspieszenie odkryć badawczych dotyczących osób z zespołem Downa na przestrzeni całego życia!

styczeń 15, 2024 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Rząd USA i jego Ministerstwo Zdrowia NIH postanowiło przeznaczyć kolejną pulę pieniędzy nad badaniem zespołu Downa. W ramach tego stworzyło projekt, który ma za zadanie przyspieszyć pracę nad zespołem Downa w każdym wieku, co powoduje, jakie problemy generuje i jak to leczyć. Na dzień dzisiejszy w projekty zaangażowano już 250 MLN USD. Piszę o tym, by pokazać jak rząd może wesprzeć polskie osoby z ZD. Taka mała podpowiedź.

image

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38197535/

Komentarze

1 Komentarz do “INCLUDE program medyczny Ministerstwa Zdrowia Rządu USA: Przyspieszenie odkryć badawczych dotyczących osób z zespołem Downa na przestrzeni całego życia!”
  1. kobas pisze:

    gdyby ktoś kto miał wpływ na wydawanie pieniędzy w ministerstwie znał czytał i docenił robotę badawczą którą robisz to może coś by z tego wyszło. przy bałaganie jaki jest w NFZ rozwiązanie podstawowych problemów jest nie do pokonania, a zespół Downa to wciąż “te dzieciaki tak mają” – nieliczne pozytywne przykłady, że lekarz wie więcej od pacjenta robi takie wrażenie, że ludzie sobie nawzajem polecają tych którym się chce. wciąz jednak jest ich za mało by wyrzeć presję na ustawodawcach, a jak sam dobrze wiesz zebranie konsylium do zmiany w tym temacie to mission impossible. szczerze mówiąc wierzę w to, że każdy rodzic z osobna zdobędzie większą wiedzę niż to, że lekarze zejdą ze swojego piedestału ignorancji w temacie zD i dostrzegą, że medycyna to nie tylko polskie uniwersytety i marne naukowe badania w PL ale cały świat. przykłady podajesz od lat. rodzice cisną i cóż. zobaczymy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...