Jakie jest największe osiągnięcie górskie Jaśka?

lipiec 3, 2019 by
Kategoria: Po prostu życie

Jest to bardzo trudne pytanie, gdyż po każdym tygodniu może się zmienić. Tomku zatem moja odpowiedź będzie miała kilka wątków i nie będzie tak jednoznaczna, jakbyś chciał.

1. Największy górski sukces Jaśka to…że po prostu chodzi po górach i jest w stanie pokonać 20 km mając prawie 13 lat. Jest to trudne, niewyobrażalne jak się popatrzy jakie szanse osobom z ZD się daje. Jego wytrzymałość, kondycja, fizyczność jaką osiągnął jest czymś niesamowitym. To co mnie cieszy to fakt, że ma motywację i chce mu się.

http://www.zespoldowna.info/lysocina-2.html

2.W kategorii największego osiągnięcia nie może zabraknąć naszych zdobyczy w zależności od pory roku. Największą nasza zdobyczą zimową oczywiście jest wejście na Babią Górę 19 grudnia. Pełna zima, wiatr…ale z drugiej strony sami na tej pięknej górze.

IMG_0941

http://www.zespoldowna.info/babia-gora-2.html

Śnieżka i nasze pierwsze wejście na nią zimą, też było nie lada wyzwaniem ze względu na wiatr i bardzo niską temperaturę. Próbowaliśmy ją zdobyć dwa razy i dopiero drugim razem się udało.

http://www.zespoldowna.info/snieznik-zima.html

http://www.zespoldowna.info/po-prostu-sniezka.html

3.Lato należy oczywiście do Rysów, gdyż jest to nasza największa góra i się idzie.

http://www.zespoldowna.info/rysy.html

Jednakże nasze ostatnie przejścia przez Czerwone Wierchy, tudzież nie opisane jeszcze, ale będzie, wejście Percią Akademików na Babią Górę z ostatniego weekendu po łańcuchach, klamrach też było wyczynem. Pamiętam też wciąż o Bieszczadach i Haliczu to była 20 km piękna jesień….

http://www.zespoldowna.info/krzesanica.html

http://www.zespoldowna.info/krzemien-halicz.html

4.Z innej strony patrząc, po krajach, trzeba pamiętać o naszych przejściach w Słowenii, które są trudniejsze i wymagające większego wysiłku niż góry w Polsce. W mojej głowie wciąż mam Ogradi, wejście na pionową ścianę by ujrzeć najpiękniejszy alpejski ogród Słowenii i potem ucieczka w dół, bo burze przyszła o kilka godzin za szybko. Jak to Janek zrobił do dzisiaj nie wiem ,ale podziwiam go za to. No i przejście przez Brda, Debela Perć, Kredarica…najpierw pod górę mocno a potem w dół i tylko 8 km ale zabrało nam to aż 5:22h, było tak trudne.

http://www.zespoldowna.info/ogradi-2-087-m-npm.html

IMG_6376

5.Na koniec coś co pchnęło nas do przodu. Legenda Słowenii, ściana Komarca i przejście na Triglavskie jeziora.

http://www.zespoldowna.info/najtrudniejsze-wejscie-komarcai-nic-tam-15-km-10-godzin-w-gorach.html

To jest ta ściana… już wtedy Janek dawał radę i zmieniał naszą rzeczywistość.

IMG_6161

IMG_6188

IMG_6311

Podsumowując mogę powiedzieć:

co roku wyżej, co tydzień inaczej.

Nie warto wierzyć, że są rzeczy niemożliwe. Warto się na nie przygotować i powoli stopniowo realizować, bo może się okazać że to wszystko co niemożliwe jest tylko w naszych głowach, naszych rodzicielskich głowach.

Komentarze

1 Komentarz do “Jakie jest największe osiągnięcie górskie Jaśka?”
  1. Adam pisze:

    To wspaniała sprawa, całe życie potajemnie motywuje moje dzieci i jest ok, ale Józio to jest wyzwanie. !!!!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...