Jakie środki antydepresyjne można zastosować podczas ataków?

sierpień 16, 2019 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Każdy typ ataków należy traktować osobniczo i personalnie. Nie ma tutaj jednolitego wzorca. Jednakże w wielu przypadkach ataków, które pojawiły się samoistnie po 6 roku życia dziecka, można je łączyć ze stresem jaki dziecko przechodzi. W takich przypadkach należy szukać pomocy w leczeniu najpierw depresji, a dopiero potem ataków.

Pierwsza propozycja z mojej strony to l-teanina, która delikatnie wycisza. Jednak jak zawsze nie nadaje się to dla wszystkich. Patrząc na ten raport to wiemy, że: “Spożycie L-teaniny zwiększa próg napadów limbicznych, ale zmniejsza próg napadów uogólnionych.”

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23324588

Inna propozycja to alfa GPC. Znów nie nadaje się dla każdego, ale w badaniach pokazuje się na jej rolę neuroprotekcyjną i zwiększającą neurogenezę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27765578

Jednak co do typowych antydepresantów mam mieszane uczucia. Widać wyraźnie, że nie ma tutaj jednoznacznej opinii co do ich skuteczności, ba w pewnych przypadkach mogą być przyczyną uruchomienia ataków. Stąd w tym wypadku zawsze należy konsultować podawanie leków z psychiatrą.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28407526

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...