Janek na końcu roku szkolnego.

Maj 11, 2016 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Dziś miałem dużą przyjemność rozmowy podsumowującej obecność Jasia, z jego nauczycielami: z Panią Kasią i Panią Marię. Życzę Wam wszystkim byście mieli przyjemność rozmowy z tak racjonalnymi i kreatywnymi nauczycielami jak ja.

Co po roku jest oczywiste:

1.Cel jakim było socjalizowanie Jaśka i poprawa jego komunikacji został zrealizowany częściowo. Komunikacja poszła świetnie, socjalizacja z powodu Jaśka słabiej.

2.Opanowanie materiału oferowanego na zajęciach i dostosowanie do jego możliwości zostało znów zrealizowane częściowo. Tam gdzie konieczne jest współdziałanie oka, mózgu i ręki jak w matematyce to słabo. W pisaniu jest poprawa, w rysowaniu nie.

3.Jasiek zaskoczył wszystkich zdolnościami językowymi przez co wykracza poza oczekiwania zarówno w niemieckim jak i angielskim.

4.Zdecydowanie poprawił się pod względem językowym, gramatycznym i fonetycznym w używaniu języka polskiego.

5.Zdecydowanie poprawił się fizycznie i na lekcjach WFu bierze udział ambitnie.

Nad czym będziemy pracować:

1.Nad wprowadzeniem funkcjonalności w matematyce a nie schematów liczenia, czyli wprowadzimy kalkulator, zrozumienie zakupów jako podstawę wiedzy matematycznej.

2.Skupimy się na stałych ale “drobnych” zadaniach domowych, by stale był motywowany do pracy.

3.Podkręcimy oczekiwania w tym co jest silny, by mógł stawić czoło prawdziwym wyzwaniom np. matematyka po angielsku

4.Zajmiemy się jego “nudą” i stereotypami po wykonaniu zajęć.

Dziękuję jeszcze raz nauczycielom Jaśka za ich profesjonalizm i racjonalność w podejściu do jego celów. Dziękuję za otwartość komunikacji i nazywanie problemów po imieniu i pamiętaniu o silnych stronach Jaśka, przez co jest to szalenie motywujące dla nas rodziców.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...