Koronawirus aktualizacja

Marzec 23, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Mamy w Europie odnotowane oficjalnie dwa przypadki koronawirusa u osób z ZD. W Hiszpanii osoba z ZD ma 14 lat i przebywa na kwarantannie w domu. Osoba we Włoszech ma 38 lat i jest obecnie w szpitalu.

Dane oficjalne jakie otrzymałem wskazują na dobry stan pacjentów i fakt, że obydwaj zarazili się od swojej rodziny. Jak widać punktem krytycznym jest zdrowie całej rodziny i “nie-mieszkanie” w dużym “mobilnym” mieście. We Włoszech wskazano, że przebywając w mieście ryzyko koronawirusem jest większe, niż poza nim. Jest to logiczne i zrozumiałe.

Z Portugalii dostałem tylko informacje, że leczenie osób z ZD będzie odbywać się standardową procedurą medyczną, gdyż nie ma czasu i możliwości by szukać odpowiedzi jak modyfikować to podejście.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Koronawirus aktualizacja”
  1. Agnieszka pisze:

    Jest jeszcze jeden przypadek z Niemiec.
    Kobieta 49 lat, niestety zmarła

  2. Majka pisze:

    Tydzień temu w Nandrin (Belgia) zmarł na COVID-19 Armand, najstarszy pensjonariusz (67 lat) domu opieki w tej miejscowości – miał Zespół Downa. Trzech innych pensjonariuszy jest również zarażonych (niekoniecznie mających ZD), choruje również połowa personelu. Dyrekcja wyraża ubolewanie, że nie otrzymuje więcej pomocy ze strony władz. Jak widać podobne problemy występują nie tylko w Polsce.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...