Lek na autyzm NitroSynapsin.

Listopad 29, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

To jest unikatowe. Lek na regulację funkcjonowania sygnalizacji między synapstycznej, który może być kluczowy dla autyzmu jest po pierwszych testach na modelu zwierzęcym. NitroSynapsin ma na celu przywrócenie równowagi w funkcjonowaniu sygnału elektrycznego w mózgu, występujących praktycznie we wszystkich formach zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jest lekiem jednym z pierwszych opartych na badaniach genetycznych…i dla mnie to jest spektakularne.

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/11/171114091104.htm

image

Badacze analizując funkcjonowanie genu MEF2C zauważyli, że mutacje/polimorfizmy tego genu powodują cechy autystyczne u wielu dzieci z różnymi fenotypami. Na podstawie tego przygotowano mysz mającą podobne mutacje genetyczne. następnie przez 3 tygodnie podawano jej NitroSynapsin i Memantynę (pewną część jej składników) leku, który znany jest z protokołów leczenia choroby Alzheimera.

Problem jaki istnieje po stronie występowania tej mutacji określany jest jako brak równowagi między sygnalizacją pobudzającą i hamującą. Powoduje ona zmiany zachowań, pobudzenie i napady epileptyczne. Podanie NitroSynapsin spowodowało u myszy zredukowanie sygnalizacji pobudzającej, przez co uzyskano równowagę. Dało to w efekcie poprawę funkcji poznawczych i zachowania.

Jest to oczywiście sukces, który będzie do zastosowania także w zespole Downa i chorobie Alzheimera, ale na to musimy poczekać.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...