LuMind otworzył stronę poświęconą koronawirusowi i ZD.

Marzec 16, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Choć strona jest po angielsku, to można ją poczytać używając Google Translate. Ja dzisiaj ją przeglądnę i jeżeli będzie coś istotnego to poświęcę temu tematowi wpis.

https://www.lumindidsc.org/t21covid/

image

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “LuMind otworzył stronę poświęconą koronawirusowi i ZD.”
  1. Majka pisze:

    Rewelacji nie wyczytałam na tej stronie, ale przynajmniej nie miałam trudności ze zrozumieniem tekstu. Najważniejsza dla mnie informacja jest taka, że nieznane są dotychczas przypadki zachorowania na COVID-19 przez osoby z ZD, chociaż te osoby (wg autora) są w grupie zwiększonego ryzyka. A więc trzeba śledzić, co się dzieje w tej materii na świecie.

  2. Kris pisze:

    @Majka,ja się tam nie doszukałem wskazówek że dzieci z ZD są w grupie podwyższonego ryzyka. Piszą tylko o osobach starszych, diabetykach i mających przewlekłe choroby serca i płuc.

  3. Majka pisze:

    @Kris, niedokładnie tymi słowami, ale te fragmenty (moim zdaniem) o tym mówią: “People with Down syndrome are more susceptible to respiratory infections.” “However, the risk with other respiratory infections would indicate people with Down syndrome would be more likely to become ill and more likely to become sicker if they are infected with COVID-19.” Wg mnie powinno być “with SARS-CoV-2″.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...