Motywacja: “najmądrzejszy” szczyt.

Listopad 27, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

Czy może być NAJMĄDRZEJSZY SZCZYT do zdobycia? Czy jak rodzic patrzy na swoje dziecko gdy ma rok, 3 lata, 5 lat to wie co będzie z jego dzieckiem za kolejne 3, 5, 8 lat?

Najmądrzejszy szczyt to taki dla mnie rodzica, który potrafię nie tyle przewidzieć, co na niego pozwolić. POZWOLIĆ ZDOBYĆ.

Janek wstał jak miał 26 miesięcy i poszedł. Byłem bardzo głupi, otumaniony przez życie, nie wierzyłem że pójdzie dalej. Nawet nie myślałem o tym by szczyty zdobywać. Teraz 13 lat później myślę o mądrości życia. Nie ważne jaki szczyt dziecko chce zdobyć, warto mu na to pozwolić. Mi się udało przez przypadek i dzięki temu mogę patrzeć na ten film. Nie jest on o Jaśku, ani o nas jako rodzinie. Jest o górze, naszej najtrudniejszej górze. Tak się złożyło, że uwierzyliśmy w możliwości Janka, ale i Kamila, zostawiając zespół Downa jednego, autyzm drugiego …także swoje i weszliśmy na niego. Gdy 13 lat temu, ktoś by mi powiedział że to będzie możliwe, zabiłbym go śmiechem. Dzisiaj wiem, że “mądre” szczyty są w nas i warto je otworzyć na nasze dzieci. Popatrzcie na te góry:

https://m.youtube.com/watch?v=c0GpYxFfmCU

image

https://www.zespoldowna.info/jagniecy-szczyt.html

To nasza relacja z Jagnięcego Szczytu.

IMG_9209

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...