“Na czym polegają warsztaty?”

styczeń 27, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Przede wszystkim na ćwiczeniach i analizie danych dotyczących swojego dziecka z ZD. Czyli będziemy się uczyć jak wykorzystać dane, jak uzupełnić swoją wiedzę by pomóc dziecku.

Musicie wiedzieć, że lekarze nie wiedzą o metabolizmie osób z ZD nic, tudzież prawie nic. Zatem ich interpretacja danych, ich dobór, wnioski są bardzo często nietrafione. Nie da się ich obecnie edukować z różnych powodów, jednakże Wy możecie uzyskać wiedzę, która może wpłynąć na leczenie, wspieranie Waszych dzieci.

Te spotkania obejmują taką wiedzę na poziomie diagnostycznym , gdzie dowiecie się, że np. normy dla osób z ZD powinny być na innym poziomie niż te powszechnie stosowane.

Podczas analizy paneli genetycznych zobaczycie jak inni jesteśmy my, jak przez to genetycznie inne są nasze dzieci. I nie jest prawdą, że nic się nie da z tym zrobić. Wiedza w tym zakresie jest precyzyjna i możliwa do wdrożenia, zatem nic nie stoi na przeszkodzie by ją zastosować.

Mitochondria. W tym momencie zacznę od tego: jak nie ma paliwa, prądu, siły to nic nie działa. Nasze dzieci z ZD to przykład takiej sytuacji, że nie ma energii ATP na należytym poziomie by dziecko mogło zdobywać RYSY każdego dnia. Podczas tego warsztatu nauczymy się jak to zmienić i postawić sobie cel wyższy niż RYSY i do tego w zimie Uśmiech

Przykład: mamy problem dziecko nie śpi. Dlaczego?

Analizujemy w pierwszej kolejności parametry z krwi. By było to jednoznaczne dla nas zadajemy sobie pytanie czy metylacja jest na odpowiednim poziomie. Musimy zatem uwzględnić typowe dla ZD negatywne czynniki. Po korekcie analizujemy czy mamy odpowiednia ilość mikroelementów. ZD to także stan zapalny. Próbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy taki stan zapalny jest. Chcąc to objąć precyzyjnie musimy popatrzeć na jelita.

Dopiero po tym wszystkim dochodzimy do naszego pytania: dlaczego dziecko nie śpi? Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...