“Na ile sił wystarczy mając dziecko z zespołem Downa?”

Wrzesień 13, 2019 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Odpowiedź wbrew pozorom jest bardzo prosta: wystarczy na tyle na ile będziemy o nie dbać. Zawsze powtarzam i będę powtarzał: najpierw ratujcie/dbajcie o siebie a potem o Wasze dzieci. Najpierw zróbcie badania sobie, a dopiero potem te same swoim dzieciom z ZD.

Po 24 latach życia Kama i 13 prawie Jana, bez suplementów wspomagających mnie jako osobę, nie dałbym rady żyć, mieć hobby i siłę by sięgać jeszcze wyżej. Po drugie, gdyby nie uczenie się świata i odcięcie się od jego pędu, roszczeń, ambicji, humorów, to nie umiałbym znaleźć czasu dla siebie i całej rodziny. Czasami warto odrzucić to czym żyją wszyscy, a żyć dla siebie, całej rodziny i dzielić się tym co jest najlepsze…nie myśleć za dużo o tym co się dzieje wokół mnie. Warto sięgnąć po szczyt, bo on daje mądrość życia i daje wciąż nowe siły, nowe perspektywy po które warto sięgać. Polecam.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Na ile sił wystarczy mając dziecko z zespołem Downa?””
  1. Ewa pisze:

    Bardzo, bardzo prawdziwe. Dziękuję za taki post z samego rana i to w piątek, kończący tydzień. Też uważam, że gdyby nie zasada “kamizelki ratunkowej najpierw dla rodzica” bym była w obszarach głowy i depresji gdzie nie chcę być już nigdy. Jestem mamą Trójki dzieciaków w tym Matyldy 14 letniej nastolatki z ZD. Wspomagam się suplementami od 2 lat, razem z życiem po swojemu. Nie zawsze się to udaje, ale każdy tydzień, miesiąc jest lepszy od poprzedniego. Dobrego weekendu dla Was.

  2. Agnieszka pisze:

    Dzieki za przypomnienie, zapominam czesto o sobie

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...