Pytanie: czy powstanie Instytut Badań nad Zespołem Downa? Jaka jest odpowiedź w Polsce, jaka w USA.

Marzec 21, 2019 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

“Do Sejmu trafiła petycja z postulatem stworzenia ośrodka, który zajmowałby się kompleksowo i wszechstronnie trisomią 21. Jej autorzy uzasadniają, że na terenie naszego kraju nie prowadzi się badań dotyczących leczenia tej choroby genetycznej, uznając ją za nieuleczalną, a poradnie genetyczne w Polsce zajmują się głównie diagnostyką prenatalną, brakuje natomiast badań genetycznych nad zespołem Downa. “

https://www.tvp.info/38215756/powstanie-instytut-badan-nad-zespolem-downa-do-sejmu-trafila-petycja

Odpowiedź Ministra Zdrowia, rządu antyaborcyjnego i religijnego, brzmi…nie jest to potrzebne.

W tym samym czasie w USA: za 28,6 miliona USD, na terenie jednego z najlepszych Uniwersytetów w USA powstaje Centrum Badań nad Zespołem Downa.

Jest różnica?

image

https://www.bostonglobe.com/metro/2019/03/20/with-million-gift-mit-establish-center-for-down-syndrome-research/KVSzts0FW5NgCMxJp6IKCI/story.html

Co jest ważne: dotacja jaka idzie na stworzenie centrum pochodzi z grantu brazylijskich przedsiębiorców mających dziecko z ZD i NIH, czyli polskiego Ministerstwa Zdrowia, które jak już pisałem stworzyło specjalny fundusz w tym celu.

Komentarze

1 Komentarz do “Pytanie: czy powstanie Instytut Badań nad Zespołem Downa? Jaka jest odpowiedź w Polsce, jaka w USA.”
  1. S pisze:

    Przykro czytać takie coś. Ciagle wydaje mi sie,ze to ,,pogarda,,dla tegk typu zespolu,po co na to wydawac fundusze,szkoda….

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...