W Danii rekordowo niska liczba urodzin dzieci z zespołem Downa.

Sierpień 25, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Po raz kolejny potwierdza się reguła: nie mówienie jak moralnie jest to odpowiedzialne by rodzić dzieci z wadami genetycznymi, ale działanie powoduje, że przeciętna osoba zdecyduje się urodzić dziecko niepełnosprawne.

Dostałem ten artykuł od Kacpra mieszkającego w Kopenhadze od lat. Potwierdza mi stale:

“…to co w Polsce się mówi o zakazie aborcji to mechanizm jeszcze bardziej potęgujący taką aktywność. Ludzie nie są głupi i wiedzą, że im więcej się o czymś mówi, tym jest to większy problem.”

Polska według mnie idzie statystycznie w tym samym kierunku co Dania, bo tutaj się mówi jak źle dane osoby postępują, ale ani się nie mówi, ani się nic nie robi by było odwrotnie.

image

Jak to się ma do Danii? W 2019 urodzono w tym kraju zaledwie 18 dzieci.

https://cphpost.dk/?p=117661

Co zrobiono z tą informacją? Wprowadzono dodatkowe wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne. Postanowiono uruchomić program wsparcia dziecka od urodzenia do śmierci. Czy to coś zmieni? Mniej gadania, więcej możliwości daje szansę, by poprawić jakość życia, a to oznacza, że będzie łatwiej. Nie będzie pustego gadania jak w Polsce, w której chodzi tylko o władzę a nie o moralność czy etykę. Będzie więcej możliwości i to jest to czego my powinniśmy oczekiwać od siebie i wszystkich dla naszych dzieci: WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI I WSPARCIA.

Komentarze

1 Komentarz do “W Danii rekordowo niska liczba urodzin dzieci z zespołem Downa.”
  1. Wojciech Młotkowski pisze:

    To DOBRZE, że mądrzy ludzie oszczędzają sobie i tym osobom z zespołem Downa cierpień. Nie ma co promować “życia dla samego trwania”.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...