Wielka Brytania ma ustawę wspierającą osoby z zespołem Downa.

listopad 29, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Temat toczył się od miesięcy. W końcu przeszedł przez pierwsze czytanie i w końcu ustawa została uchwalona. O co tutaj chodzi…Polska mogła by się uczyć.

image

https://www.mirror.co.uk/news/politics/bill-improve-lives-people-downs-25554696

Zamiast dyskutować o aborcji, Dr. Liam Fox zaproponował ustawę: “….której celem jest zapewnienie osobom z zespołem Downa opieki społecznej przez całe życie.”

Polsko WARTO SIĘ UCZYĆ!

Kluczowe słowa na starcie debaty, jakie Dr.Liam Fox podkreślał to te poniżej:

“Całkowicie nie do zaakceptowania, plamą na naszym kraju i skandalem, byłoby umieszczenie w przyszłości tych, których rodzice zmarli, w nieodpowiednich instytucjach, w domach opieki dla osób starszych czy w zakładach zdrowia psychicznego.”

„To byłoby coś, co moim zdaniem przyniosłoby wstyd naszemu krajowi, a także całkowicie nieodpowiedni styl życia dla tych, którym powinniśmy otoczyć najlepszą możliwą opieką…”

Od razu podpisuję się pod taką ustawą, która gwarantuje godne życie osobom z ZD, aż do ich śmierci…

https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgzGllCkJNtTqqdgSRfbJPMtdWmJC?projector=1

image

Wielka Brytania w końcu rozdzieliła ideologię religijną od …życia po prostu. Patrząc na nasz kraj, religia katolicka dużo mówi o zakazie aborcji, nic jak wspomóc osoby z ZD w ich życiu. I to jest problem dla Polski. Ustawa brytyjska de facto tworzy z osób z ZD pewną MNIEJSZOŚĆ SPOŁECZNĄ, która ma prawo do życia. W Polsce jak wiemy mniejszości nie mieszczą się w jakimkolwiek formacie poglądowym, gdyż mniejszości się tutaj z natury wyklucza. Tym Polska różni się od Wielkiej Brytanii.

https://www.thetimes.co.uk/article/downs-law-offers-chance-to-lead-a-fulfilling-life-hgmd22grg

image

Dla mnie kluczowy zapis ustawy brytyjskiej, marzę o takiej w Polsce, ma bardzo silne prerogatywy:

“Ustawa o zespole Downa będzie wymagać od rad i organów publicznych, takich jak szkoły, NHS, usług opieki społecznej i urzędów pracy, aby spełniały specyficzne potrzeby osób z tą chorobą. Umożliwi to rodzinom kwestionowanie władz, które nie wykonują swoich obowiązków.”

Wyobrażacie sobie to w Polsce, gdzie wszystko jest na pokaz, a Ty rodzicu musisz rąbać swoją drogę w lodzie mając po drugiej stronie tylko bariery. To jest test prawdy i żałuję bardzo, że nie w Polsce.

https://todayuknews.com/news/bill-to-improve-the-lives-of-people-with-downs-syndrome-passes-commons-hurdle/

https://www.northsomersettimes.co.uk/news/dr-liam-fox-introduces-down-syndrome-bill-8518730

Jak zestawiam to z programami w Polsce, to zaryzykowałbym twierdzenie, że wolę tą brytyjską ustawę. Łatwiej byłoby umierać, a to jest już dużo.

https://www.zespoldowna.info/dla-przeciwnikow-aborcji-to-co-to-panstwo-slabe-oferuje-osobom-niepelnosprawnym-to-wykluczeniechoc-trawa-jest-rowno-pomalowana-na-niebiesko.html

https://www.zespoldowna.info/za-zyciem-nie-dziala.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...