Wiosna czyni cuda.

Maj 11, 2017 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Piszecie do mnie, że dzieci nagle dostają “kopa” i osiągają coś nowego, zaskakującego. Staram się tonować Wasze peany, ale nie chcę byście mnie źle rozumieli. I to postaram się wytłumaczyć.

Przez prawie 19 pierwszych swoich lat Kamil mnie zaskakiwał każdej wiosny. Szukałem różnych przyczyn…gdy nie umiałem tego połączyć po prostu czekałem na kolejną wiosnę i kolejną co tym razem się pojawi. Wiosna, słoneczna, zmienia nasze życie po okresie zastoju zimy. Ruch fizyczny, więcej zaangażowania wywołuje u nas zmianę funkcjonowania neuroprzekaźników. Pojawiają się warzywa świeże, one pozwalają nam zredukować obciążające nas mięso. Cukry, węglowodany ze słodyczy zamieniamy na odżywcze truskawki, czereśnie, poziomki. TO JEST NATURALNY NAJLEPSZY OBOK SŁOŃCA SUPLEMENT! A co się dzieje, gdy mamy więcej energii? “Skaczemy” do przodu w rozwoju, zmieniamy się, lepiej śpimy,więc jesteśmy wypoczęci i znów to daje nam więcej siły.

Jasiek w tym roku na wiosnę zmienia się. W ciągu bardzo krótkiego czasu jego płynność zdania, konstrukcja tego zdania po polsku upodobniła się do zdania rówieśników. Jest podmiot, orzeczenie, dopełnienie i okoliczniki. To zaczyna się fajnie rozumieć. Fizycznie osiąga inne potencjały. Jego kondycja czy to w górach czy w szkole zmieniła się i to zdecydowanie na plus. Rozumienie, znajomość zegara kompletnie inny wymiar w stosunku do tego co było do tej pory. Liczenie w pamięci, automatyczne, czucie liczb jest takie jakie powinno być 4 lata temu. W końcu jest!

W domu, w końcu dojrzał by bawić się sam, w swoim pokoju. Jeżeli gry z ojcem to mamy już MONOPOL z pieniążkami (polecam bardzo) a nie tylko quiz geograficzny, czy przyrodniczy. Są to małe “okruchy “ życia, które determinują jego rozwój.

Ale to jest wiosna, a suplementy, leki, terapie mogą budować tylko bazę do tego przeskoku. W zależności ile i jak przygotują dziecko, to taki gwałtowny przeskok rozwojowy będziemy mieć. Ja mam w głowie, że dzieci z ZD mają takie “wiosny” do 12 roku życia, a potem brakuje już na to energii, wyczerpuje się. Jaś będzie miał za 6 miesięcy 11, stoimy zatem w przededniu wyzwania.

Appsy, które pomagają w uczeniu rozpoznawania czasu:

https://itunes.apple.com/pl/app/moji-zegar-edukacyjny/id616655881?mt=8

image

Bardzo fajny, przyjazny dla dziecka program uczący zegara, liczenia minut.

https://itunes.apple.com/pl/app/gadaj%C4%85cy-zegar/id550426733?l=pl&mt=8

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...