Wirusy, wirusy i jeszcze raz wirusy. One mają wpływ na chorobę Alzheimera

styczeń 9, 2024 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Wirusy atakują mózg człowieka, zmieniają jego mikrobiotę. Kolejne badanie i kolejne potwierdzenie, że tak jest.

https://www.sciencealert.com/a-study-of-500000-medical-records-links-viruses-to-alzheimers-again-and-again

1.Osoby leczone z powodu zapalenia mózgu zwanego wirusowym zapaleniem mózgu były 31 razy bardziej narażone na rozwój choroby Alzheimera.

2.Ci, którzy trafili do szpitala z powodu zapalenia płuc po złapaniu grypy, wydawali się bardziej podatni na chorobę Alzheimera, demencję, chorobę Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

3.Infekcje jelitowe i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (oba często wywoływane przez wirusy), a także wirus ospy wietrznej i półpaśca, który powoduje półpasiec, są również powiązane z rozwojem kilku chorób neurodegeneracyjnych. Dodam to jest z kolei ściśle związane z opryszczką i występującym herpesem.

4.W 2022 r. badanie przeprowadzone na ponad 10 milionach osób powiązało wirus Epsteina-Barra z 32-krotnie większym ryzykiem stwardnienia rozsianego.

To są konkluzje wynikające z analizy ponad 500 000 opracowań na temat wirusów i występowania choroby Alzheimera. Jak to się ma do ZD? Przypomnę:

*osoby z ZD mają niższą odporność i mają istotnie zmienioną mikrobiotę

*to przekłada się na ich większa obecność ale i dużo istotniejszą penetrację bariery krew mózg, a to prowadzi do choroby Alzheimera

Wnioski:

*należy pilnować odpowiedniej podaży witaminy C jako jedynego środka regulującego aktywność wirusów w organizmie

*wspierać osoby z ZD za pomocą suplementów regulujących odpowiednią aktywność układu immunologicznego w postaci EGCG i resweratrolu trans

*to może ograniczyć impakt wirusów w organizmie osób z ZD…tak mało a działa tak dużo!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...