Zespół Downa jest z nami od zawsze.

czerwiec 19, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Lubię takie newsy jak ten od Kobasa. Po raz kolejny pokazują one, że ZD był z nami od zawsze, bez względu ile lat do tyłu patrzymy.

Darek tak napisał:

“Odkryto grobowiec rodziny królewskiej ogromnej i potężnej dynastii. W centrum grobowca złożono króla i królową, a pomiędzy nimi dziecko z potrojonym chromosomem. to najstarsze znalezisko potwierdzające, że trisomia 21 (zwana zespołem Downa) ma swoją wielowiekową tradycję, a w wielu kulturach świata dzieci z zD traktowane były wyjątkowo, czego przykłady możemy odnaleźć w zachowanych dziełach sztuki dawnych artystów. możemy sobie jedynie wyobrażać jak były traktowane osoby z T21. to jedna z informacji, które pozwalają spekulować, że były traktowane również po królewsku “.

“The researchers also discovered evidence of the earliest yet diagnosed case of a child with Down syndrome in the 5,500-year-old Poulnabrone portal tomb in the Burren, Co Clare. This predates the previous earliest confirmed case of Down syndrome by about 4,000 years.”

To jest świadectwo obecności osób z ZD już ponad 5 500 lat temu.

 https://www.rte.ie/news/2020/0617/1148049-genomes-study/?fbclid=IwAR1qu6hkf4RN8L2YyHonxb9UE84ehTMVZvWBVUGcMzLKBJxiILARYI00Iw0

Komentarze

1 Komentarz do “Zespół Downa jest z nami od zawsze.”
  1. Ksenia pisze:

    Bardzo ciekawe. A czy wiadomo w jakim wieku było to dziecko, tzn. czy osoba z zespołem Downa miała szanse na przynajmniej przeżycie niemowlęctwa?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...