Przykładowe ćwiczenia metodą Vojty

październik 12, 2010 by
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja

Komentarze

Liczba komentarzy: 9 do “Przykładowe ćwiczenia metodą Vojty”
 1. Asia pisze:

  Czy któreś ćwiczenie z tych tu pokazanych można zastosować u 12tygodniowego Maluszka? Ma wzmożone napięcie mięśniowe, charakterystycznie wygięcie ciała w literę C w lewą stronę, mało ruchliwe nogi oraz wydaje mi się że ma wzmożoną tendencje do wyprostu(nie wiem jaka jest norma fizjologiczna dla tego wieku tendencja wyprostna czy zgięciowa).

  • Marta pisze:

   Pierwsze dwa zaczelam jak Michas mial 4 miesiace, bo dopiero wtedy mial sile podniesc glowke (oderwac od ziemi). A to ostatnie to za wczesnie na 12 tyg. dziecko. Moj sam dopiero zaczal jak mial 5 miesiecy, a w codzienny rytual obroty weszły po 6 miesiacy. Poza tym kazde dziecko jest inne wiec chyba lepiej obserwowac malucha i wowczas wprowadzac poszczegolne cwiczenia. A wogole super bylo by gdybys umowila sie na spotkanie z profesjonalnym Vojtowcem.

 2. Eve82 pisze:

  O ile panie z fikmiku 1 i 3 mają podejście do dzieci to pani z 2 to jakaś wredna suka. Nic nie mówi, chyba słuchanie płaczu sprawia jej przyjemność. Nigdy nie dałabym jej dziecka.

  • Schoko bons! pisze:

   Pani Eve82: Warto zaznaczyć że metoda Vojty jest z reguły bardzo męcząca dla dzieci i wręcz dziwi mnie, że na pozostałych dwóch filmikach dzieci nie płaczą, bo w praktyce niestety bardzo często dzieci reagują płaczem przy tych ćwiczeniach. No ale wszystko dla ich dobra.

 3. Can pisze:

  Będę wdzięczny za fajne i dobre przykłady Waszych rehabilitacji.

 4. Ewelina pisze:

  Nic, co powoduje płacz dziecka, a nie ratuje mu bezpośrednio (!) zdrowia lub życia nie jest dla jego dobra. Ćwiczenia są naprawdę pomocne i zdecydowanie powinno się je wykonywać, ale trzeba maleństwo oswoić, zainteresować i mieć podejście do bobasa.

 5. Mama pisze:

  Witam.
  Czy mocny uścisk przez fizjoterapete i rozciągane kończyn niemowlaka że dziecko aż drży i jest całe sine i czerwone od płaczu jest czymś normalnym? I stosowanie tego trwa nawet 30 sekund. Proszę o opinię.

 6. Can pisze:

  Jeżeli uważasz, ze to działa negatywnie na dziecko poproś terapeutę by tego nie robił. Czytając Twój komentarz moge tylko tyle powiedzieć, nie ma innej możliwości.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...