Arsen może mieć wpływ na poczęcie dziecka z zespołem Downa

lipiec 11, 2016 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Indie to kraj, który dołącza do szerokich badań nad zespołem Downa. Mamy pierwsze efekty i choć są związane one z Indiami, mogą dać nam wszystkim do myślenia.

http://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/Researchers-link-arsenic-to-Downs-syndrome/articleshow/53137455.cms?from=mdr

image

Badacze hinduscy w ramach poszukiwań przyczyn występowania ZD, zwrócili uwagę na fakt występowania następującej koincydencji :

-duża ilość arsenu u rodziców

-duża ilość arsenu u dziecka

-dziecko z zespołem Downa

Oznacza to ich zdaniem, że ten toksyczny metal silnie penetrujący nasz organizm może mieć istotny wpływ na możliwość urodzenia dziecka z ZD…w Indiach. Myślę, że w warunkach polskich taki czynnik w postaci metalu jest też możliwy biorąc pod uwagę naszą industrializację, ale takiego powiązania jeszcze nie analizowano…a może by warto?

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Arsen może mieć wpływ na poczęcie dziecka z zespołem Downa”
 1. Anetta pisze:

  Akurat po Twoim wpisie o arsenie bylam na biorezonansie i poprosiłam o zbadanie i nic nie miałam, zbadam jeszcze Pawelka. Wydaje mi się ze w Indiach maja wszyscy od jedzenia i akurat się zbiegło…pytanie czy badali rodziców zdrowych dzieci

 2. Can pisze:

  Anetta dwie uwagi: 1. Poziom arsenu musi wystąpić w okresie przed zapłodnieniem i utrzymuje się do roku czasu po urodzeniu…takie są konkluzje. 2.Całe badanie polegało właśnie na wyszukaniu cech wspólnych dla grupy z dziećmi z ZD i dla grupy porównawczej i tak im wyszło po prostu. Wracając do Polski powiedziałbym, że u nas takim problemem może byc obecność aluminium i rtęci jako składników toksycznych…ale tego nikt nie badał i nie wiemy, że tak jest. Dzieci, które maja badania z włosa z ZD z naszego kraju bardzo czesto mają podwyższone te wartości…ale może to być przypadek bo próba nie jest zbyt reprezentatywna.

  • Anetta pisze:

   Faktycznie, Pawel miał bardzo dużo rtęci i metali ciężkich pochodzenia miedzy innymi ze szczepionek. Generalnie po kilku terapiach biorezonansowych odżył, nabrał “lekkości”. Polecam wszystkim dobry biorezonans, leczymy wszystkie wirusy i bakterie.
   Pozdrawiam

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...