Czy w ciągu miesiąca mogę przygotować się do ciąży?

listopad 21, 2017 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Zasze stawiam sobie takie pytanie w takiej sytuacji: czy bezpieczniej wejść na górę, czy łatwiej zeskoczyć na nią na spadochronie. Ta góra to ciąża. Z mojej perspektywy lepiej wejść powoli, dobrze będąc przygotowanym, nie spiesząc się.

Wielokrotnie zarzucam ludziom, że biorą zbyt duże dawki kwasu foliowego. Te typu 800 µg/dziennie są dla mnie czymś upiornym i nieuzasadnionym z wielu przyczyn. Najważniejszą, że jest to głupie.

Porównuję tą sytuację do samochodu ciężarowego, którego ładowność to 5 ton. Wyobraźmy sobie, że mamy samochód o nazwie MTHFR, który ma przewieźć 5 ton kwasu foliowego. Jednak nagle decydujemy się na zrzucenie dodatkowych 5 ton, i oczekujemy, że odcinek 10 km pokonamy poniżej dotychczasowego czasu przejazdu….bez stawiania pytania oczywistego:

-czy samochód MTHFR to udźwignie

-czy samochód MTHFR ma paliwo i olej….nie wspominając o innych istotnych substancjach użytkowych.

Ten miesiąc w trakcie przygotowania się do ciąży, to tak jak ta sytuacja z samochodem. Myślimy, że dowalimy wszystkiego i samochód da radę. NIE JEST TAK!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28447203/

image

Niemcy przeprowadzili badania kliniczne próbując odpowiedzieć sobie, czy w ciągu 4-8 tygodni kobieta jest w stanie uzyskać odpowiednią koncentrację kwasu foliowego, tak by pełnił on funkcje ochronną. Oceniona została ona na poziomie RBC-folate ≥906 nmol/L.

Zobaczcie na wyniki:

88% KOBIET Z PROGRAMU NIE UZYSKAŁO W TYM CZASIE ODPOWIEDNIEJ KONCENTRACJI KWASU FOLIOWEGO

6,1% KOBIET WCIĄŻ MIAŁA DEFICYT

Oznacza to, że aż 94,1% KOBIET NIE BYŁO PRZYGOTOWANYCH DO CIĄŻY Z PERSPEKTYWY KWASU FOLIOWEGO PO 4-8 TYGODNIOWEJ SUPLEMENTACJI!!!!

Wracając do mojego samochodu wyglądało to tak:

DOWALILI 5 DODATKOWYCH TON KWASU FOLIOWEGO A SAMOCHÓD NIE POJECHAŁ!!!

Zatem czy należy się spieszyć z przygotowaniem do ciąży? NIE!

Dla mnie okres minimalny to 3 miesiące. Okres optymalny to minimum 6 miesięcy. Mniejsze dawki a w dłuższym czasie skorelowane z homocysteiną na wszystkich 3 ścieżkach metylacji to jest to co ja preferuję najbardziej Uśmiech

Gdy ładujemy samochód, to uzupełniamy też w nim paliwo, olej, wodę…a nie tylko ŁADUNEK!!! PAMIĘTAJMY O TYM!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...