Ciąża, jak się przygotować cz.17 NIE WARTO ROBIĆ BADAŃ W KIERUNKU TROMBOFILI, KIEDY CHCE SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKĄ MAMY METYLACJĘ

luty 20, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Leżąc chory złapałem się na tym, że zanim dojdziemy do szczegółów, powinniśmy jeszcze raz mocno krzyknąć: NIE ROBIMY BADAŃ, KTÓRE NIC NIE WNOSZĄ!!!…a potem ja dostaję Wasze pytania: “Co oznacza to, a co oznacza tamto…” a tego wszystkiego po prostu jest za mało by coś powiedzieć.

image

Lekarze zlecają badania, które obejmują selektywnie polimorfizmy MTHFR, czynników krzepnięcia jak V Leiden,  PAI jako przykład.

https://www.zespoldowna.info/mam-heterozygote-pai-czy-musze-brac-heparyne.html

https://www.zespoldowna.info/kiedy-zaleca-sie-heparyne.html

Ma to dać powód by zastosować od razu heparynę na krzepliwość krwi. Badanie to ma jednak duuży minus. Pokazuje tylko selektywne ryzyka, ale nie pokazuje całego obrazu. Głównym czynnikiem ryzyka jest zawsze homocysteina, tutaj tego nie ma. Im jest wyższa, tym ryzyko jest większe. Zatem to badanie dla mnie jest zupełnie wyssane z palca, gdyż nie znajduje uzasadnienia do jego zrobienia…bo ciąża to nie choroba krzepliwości krwi, nieprawdaż?

Jednak jak już chcemy wiedzieć coś na ten temat to powinniśmy mieć badania całego cyklu metylacji plus min. te badania, jak niżej:

image

Najlepszym jednak badaniem jest panel typu mthfr uk, daje on całościowy obraz istotnych genów, a w połączeniu z badaniami, które prezentowałem tutaj:

https://www.zespoldowna.info/ciaza-jak-sie-przygotowac-cz-16-jakie-badania-dla-kobiet.html

i będzie to wystarczające.

https://www.zespoldowna.info/nie-mthfr-jest-problemem-a-folr2-dhfr-czy-mtr.html

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-lekarze-przypisuja-kazdej-kobiecie-z-mthfrem-heparyne.html

https://www.zespoldowna.info/mtfr-w-polsce.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...