Ciąża, jak się przygotować cz. 27 czy mogę biegać przed zajściem w ciążę?

sierpień 21, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Warto zatem wrócić do mojego wpisu cz. 26, popatrzeć na niego i zastanowić się nad jednym: czy to że biegam, nie powoduje, że bieganie zabiera mi z metylacji na obsłużenie mitochondriów, to co jest potrzebne do ciąży i czy moja suplementacja to uwzględnia. Ważne przy tym jest ile biegami, jak często z jakim obciążeniem.

https://www.zespoldowna.info/ciaza-jak-sie-przygotowac-cz-26-co-wplywa-na-homocysteine.html

Sprawa jest dość prosta. Jeżeli jest to trucht w parku nie widzę problemów, wręcz zachęcam by truchtać dla zdrowia. Jeżeli jest to trening po 10 km i więcej, to zrobiłbym tabelkę z wynikami i suplementami. Wpisałbym tam ostatnie 3 wyniki badań okresowych zrobionych za ostatnie 5-6 mcy i dokonałbym analizy. Jeżeli z niej wynika, że mamy nielogiczności, to niestety trzeba wszystko rozebrać na czynniki pierwsze i zastanowić się co skorygować, co zwiększyć i jak to kontrolować. Jeżeli matematyka jest prosta i składna to dajemy radę.

Generalnie ruch to zdrowie, o ile nie zabiera nam za dużo w stosunku do tego co my mu dajemy, by uzupełnić to co jest potrzebne do takich wysiłków.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...