Ciąża, jak się przygotować cz.19 CBS z BHMT, czy MTHFR z MTHFD1, a może GCH1 z MTHFR A1298C?

luty 22, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Ten wpis jest bardzo krótki, gdyż bardzo mała ilość osób pyta mnie ote geny co są w tytule. Zatem krótko i na temat. Zanim zaczniemy się suplementować, poprawiać metylację, powinniśmy oprócz stanów zapalnych, wiedzieć przede wszystkim i rozumieć co to oznacza polimorfizmy genów: CBS, BHMT, AHCY,MTR,MTHFR, MTHFD1, GCH1. Od tego jaki polimorfizm występuje na tych genach, jak one układają się w pary-triady, od tego zależy suplementacja i jej początek.

Przykład gen CBS

Najpierw literatura:

https://www.zespoldowna.info/suple-na-cbs-i-amoniaksuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

https://www.zespoldowna.info/czy-wiesz-ze-gen-cbs-potrzebuje-seryny-i-witamine-b6.html

https://www.zespoldowna.info/witamina-d-3-reguluje-ekspresje-genu-cbs-i-duzej-grupy-genow-odpowiedzialnych-za-choroby-neurodegeneratywne.html

https://www.zespoldowna.info/jak-analizowac-badania-mthfr-uk-gen-cbs-glutation-amoniak.html

Kluczowe myślenie: CBS aktywny buduje nadmiar amoniaku i siarkowodoru. Oznacza to, że im bardziej będziemy jeszcze aktywizować tą ścieżkę, tym więcej będzie tych szkodliwych metabolitów. osoby, które mają problem z CBSem, musza najpierw poprawić ścieżkę redukcji amoniaku…ale też histaminy, zwiększyć poziom witaminy B6, ale i seryny, by wzmocnić się rybozydem i argininą.

Każdy z tych wymienionych genów jest opisany tutaj na stronie. Warto zatem czytać, budować swoją ścieżkę polimorfizmów by je korygować, zanim wzmocnimy metylację. UWAGA: każdy z genów ma substancję, która go efektywnie napędza/bilansuje. Przed poprawianiem metylacji należy wesprzeć się nimi i cieszyć się z pozytywnych efektów.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Ciąża, jak się przygotować cz.19 CBS z BHMT, czy MTHFR z MTHFD1, a może GCH1 z MTHFR A1298C?”
  1. Merry pisze:

    Witam, widzę że ma Pan bardzo dużą wiedzę na temat MTHFR więc muszę zapytać czy dobrze rozumiem, że jeśli mam mutacje nieprawidłowe MTHFR_677C>T w układzie heterozygotycznym i MTHFR_1298A>C w układzie heterozygotycznym i PAI 4G również w hetero to powinnam poszerzyć badania o inne mutacje genów ? “polimorfizmy” tak ? dodam, że jestem po poronieniu ciąży bliźniaczej w 9 tyg. po trzech latach starań o ciążę. rodzeństwo ma trombofilie dlatego pokusiłam się o takie badania, ale u mnie trombofilia chyba okej.
    Ps. Lekarz twierdzi że na mthfr w hetero nic się nie podaje -.- trochę mnie to przeraża bo nie wiem czy mu ufać

  2. Can pisze:

    Polecam https://mthfr-genetics.co.uk/. Potwierdzam, że ważna jest pełna ścieżka metylacji plus immunologia jako analiza czynników ryzyka. W Twoim wypadku jeszcze SAM/SAH i badania z tego pliku jako okresowe:https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html. W razie pytań proszę jarek@zespoldowna.info

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...