Ciąża, jak się przygotować cz.19 CBS z BHMT, czy MTHFR z MTHFD1, a może GCH1 z MTHFR A1298C?

luty 22, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Ten wpis jest bardzo krótki, gdyż bardzo mała ilość osób pyta mnie ote geny co są w tytule. Zatem krótko i na temat. Zanim zaczniemy się suplementować, poprawiać metylację, powinniśmy oprócz stanów zapalnych, wiedzieć przede wszystkim i rozumieć co to oznacza polimorfizmy genów: CBS, BHMT, AHCY,MTR,MTHFR, MTHFD1, GCH1. Od tego jaki polimorfizm występuje na tych genach, jak one układają się w pary-triady, od tego zależy suplementacja i jej początek.

Przykład gen CBS

Najpierw literatura:

https://www.zespoldowna.info/suple-na-cbs-i-amoniaksuplementy-najprosciej-jak-mozna.html

https://www.zespoldowna.info/czy-wiesz-ze-gen-cbs-potrzebuje-seryny-i-witamine-b6.html

https://www.zespoldowna.info/witamina-d-3-reguluje-ekspresje-genu-cbs-i-duzej-grupy-genow-odpowiedzialnych-za-choroby-neurodegeneratywne.html

https://www.zespoldowna.info/jak-analizowac-badania-mthfr-uk-gen-cbs-glutation-amoniak.html

Kluczowe myślenie: CBS aktywny buduje nadmiar amoniaku i siarkowodoru. Oznacza to, że im bardziej będziemy jeszcze aktywizować tą ścieżkę, tym więcej będzie tych szkodliwych metabolitów. osoby, które mają problem z CBSem, musza najpierw poprawić ścieżkę redukcji amoniaku…ale też histaminy, zwiększyć poziom witaminy B6, ale i seryny, by wzmocnić się rybozydem i argininą.

Każdy z tych wymienionych genów jest opisany tutaj na stronie. Warto zatem czytać, budować swoją ścieżkę polimorfizmów by je korygować, zanim wzmocnimy metylację. UWAGA: każdy z genów ma substancję, która go efektywnie napędza/bilansuje. Przed poprawianiem metylacji należy wesprzeć się nimi i cieszyć się z pozytywnych efektów.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...