Jak radzić sobie z tym, że jest wiele suplementów i każdy mówi coś innego?

Lipiec 5, 2019 by
Kategoria: Po prostu życie

Po pierwsze należy uważnie słuchać wszystkich i oceniać fakty a nie emocje. Po drugie jeżeli ktoś jest zdecydowanym przeciwnikiem, zdecydowanym zwolennikiem to nie należy go słuchać, gdyż na pewno przekrzywia obraz sytuacji.

To są jedyne tzw. miękkie wskazówki, pozostałe muszą wynikać już z wiedzy.

1.Wiedza jest do zdobycia wszędzie dzisiaj, ale głównie w bibliotekach medycznych, uniwersyteckich. Jak ktoś mówi, że nie ma, to manipuluje i to od razu dyskwalifikuje taką osobę co do jej intencji.

2.Jest bardzo dużo informacji tak zbudowanych, by coś udowadniały. Trzeba umieć je czytać, gdyż wielokrotnie są to badania typu: “negatywne skutki zastosowania witamin u dzieci do 9 mca tytułem mówienia”. Jest to przykładowy opis jak badacze potrafią manipulować danymi, gdyż dziecko do 9 mca życia może gaworzyć, ale nie mówić. Zatem jak mają na to wpłynąć witaminy?

3.Należy mieć dystans do tego, że coś powoduje cuda w “moment”. Trzeba analizować wszystko w ramach całego życia dziecka/dorosłego. To jak się wspomoże na początku, taki efekt można dostać w wieku 12 lat, 20 i potem 50.

4.Najważniejsze suplementy w ZD to: EGCG, resweratrol trans, DHA, witaminy, ubiquinol, magnez, cynk….od tego co jest najmniej dyskusyjne już dziś należy zacząć. Dopóki lekarze nie posiądą wiedzy w temacie, to nawet nie należy brać ich zdania pod uwagę, tylko robić swoje…na koniec dnia tylko WY, rodzice odpowiadacie za dziecko i zostajecie z nim, a nie “PROFESJONALIŚCI”. Taka jest rzeczywistość.

5.Czego bym nie testował? Tego co jest drogie i ma super efekty według tych co o tym mówią.

6.Nie stosowałbym “wyników” metabolizmów tylko elementy je kreujące.

7.Nie wierzyłbym w cuda, tylko w wiedzę, aktywność, pasje dziecka i to bym rozwijał, a suplementy mają być jedynie małą częścią DIETY dziecka,

8. Jedynie połączenie suplementów, z aktywnością ruchową, aktywnością edukacyjną i rodziną daje efekty. Jak czegoś zabraknie to może się okazać, że ten zestaw nie zadziała po prostu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...