Jak ważne jest nasze zdrowie, nasze dziedziczone wzorce zdrowia, chorób i wiedza o nich przed/po urodzeniu dziecka!

lipiec 8, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Pisałem wielokrotnie ostatnio o stanach zapalnych i o tym jak ważna jest obserwacja wzorców rodzinnych w zakresie występowania problemów chorobowych. Te wzorce są bardzo istotne, by z nimi nie tylko sobie radzić, ale przede wszystkim je IDENTYFIKOWAĆ JAKO POLA RÓŻNEGO RODZAJU RYZYK.

Na dowód tego ten jeden link. W ZD nie ma badań w tym kierunku, ale w autyzmie już są. Jak zatem ma się dziedziczenie stanów zapalnych chociażby od matki dla dziecka. To badanie pokazuje jednoznacznie, że autyzm jest z tym skorelowany i jak cytat poniższy to opisuje:

Women who are genetically predisposed to inflammation may be more likely to have children with autism traits, according to a new study in mice.

https://www.spectrumnews.org/news/maternal-genetics-may-contribute-autism-like-traits-mice-via-inflammation/

“ …kobiety które są genetycznie predysponowane do stanów zapalnych, mogą mieć większe prawdopodobieństwo posiadania dzieci z cechami autyzmu.”

Jak to zrozumieć? Trzeba leczyć i niwelować punkty ryzyka, po to żeby w ciąży nie były problemem dla matki i dziecka. Wiedząc jakie są predyspozycje, od samego urodzenia odpowiednio podchodzić do szczepienia, leków, wsparcia i diety, patrząc na wzorce u siebie i przekładając to na dziecko. Dotyczy to zawsze obu rodziców: ojca i matkę, bo ich materiał genetyczny dziecko dziedziczy i z nim ma de facto zawsze problem Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...