Jak wpływa operacja i korekta budowy serca u osób z zespołem Downa

wrzesień 30, 2022 by
Kategoria: Serce

W Korei podsumowano obserwacje dotyczące osób z ZD, które przeszły operacje serca, korektę jego budowy tuż po urodzeniu, tytułem wady wrodzonej…czyli kolejny dzień i kolejne badania, kolejna wiedza z całego świata. Chcę tym kolejnym wpisem udowodnić Wam jedno: BADANIA SĄ ROBIONE, TYLKO TRZEBA JE CHCIEĆ CZYTAĆ I WDRAŻAĆ. Jak usłyszycie od lekarza, że w zespole Downa tak jest, to poproście o rozwiązanie problemu skoro osoby z ZD tak mają, bo na pewno w tym kierunku badanie zostało, gdzieś na świecie zrobione.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36138638/

image

Osoby z ZD w Korei przechodzą operacje ratujące życie często tuż po porodzie, tytułem wady serca. Jakie obserwacje mają koreańscy lekarze?

“Pacjenci z zespołem Downa z wrodzoną wadą serca poddani całkowitej korekcji wykazywali nadciśnienie płucne po operacji, dłuższy czas hospitalizacji, częste hospitalizacje po operacji oraz wyższy wskaźnik śmiertelności.”

Choć badanie to jest ściśle obserwacyjne, to w jego rozwinięciu można znaleźć procedury badawcze, mechanizmy ratunkowe, tak istotne dla prawidłowego przebiegu procesu ratunkowego.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...