Jakbym miał jeszcze raz podejmować decyzję to…

sierpień 14, 2023 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

…podjąłbym decyzję jeszcze raz, by Janek trafił do Szkoły Numer 9 na ulicy Nyskiej i by od zawsze brał udział w wyjazdach Akademii Ruch dla Zdrowia!

Rozmawiałem o tym czego nie żałuję. Złapałem się na tym, słuchając świetnej komunikacji Janka na zielonym szlaku w Dolinie Jaworowej, że jednak jest coś, czego żałuję bardzo. Gdyby Janek mógł wcześniej wyjeżdżać z Akademią Ruch dla Zdrowia za granicę, na kolonię i obozy, to mógłby mówić jeszcze lepiej!

http://ruchdlazdrowia.pl/

https://www.facebook.com/akademiaruchdlazdrowia/?locale=pl_PL

Jakie zmiany w jego pewności komunikacji, zaradności, uprzejmości to daje, niech świadczy efekt zdziwienia i podziwiania. Panowie, których Janek zaczepił na szlaku, wypytał się co jedzą, jak mają na imię, przedstawił się, życzył świetnego dnia, mieli uśmiechy na ustach i nie mogli nadziwić się płynnych pytań, komunikacji…a potem Panowie między sobą: “…szkoda że inne dzieci takie nie są!”

Ja dumny jak PAW, bo Janek błysnął, ale dał nam do myślenia. Wciąż się poprawia, wciąż się rozwija i zaskakuje. Oby to się nigdy nie skończyło! Oby jeździł tak długo jak będzie można, bo będzie bardziej odważny w tym świecie, będzie lepiej się z nim komunikował i da sobie radę! Takie myśli mi przechodzą przez głowę i cieszę się, że jedzie znów z Akademią Ruch dla Zdrowia na Mazury.

Komentarze

1 Komentarz do “Jakbym miał jeszcze raz podejmować decyzję to…”
  1. Kolumb pisze:

    No, klasa! Też tego bym chciał dla Zosi. Mówią że podróże kształcą. Widać po Waszych doświadczeniach że dotyczy to również naszych dzieci.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...