“Jaki jest idealny stosunek b9 do b12?”

Styczeń 23, 2018 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

George dziś nie ma takiej proporcji, gdyż wynika to nie tylko z różnorodności zastosowanych metod diagnostycznych, ale i posiadaniu wiedzy o bardzo małej efektywności badania serum. Co to oznacza?

Badanie z serum krwi daje ogólny, pierwszoliniowy obraz zawartości ogólnej masy, różnych form, witamin w krwi. Nie pokazuje czy ten typ danej witaminy organizm w istocie wykorzystuje. Zatem “cel ciążowy”, jak i każdy inny powinien być określony w kontekście poziomu homocysteiny.

http://www.zespoldowna.info/homocysteina-pierwsze-badanie.html

Jest to stabilny parametr, który jest tutaj istotnie pomocny. Z drugiej strony przy takim pierwszym badaniu musimy uwzględnić, takie czynniki jak poziom żelaza w postaci ferrytyny, poziom witaminy D3, profil lipidowy. Te parametry mogą być wspomagane morfologią, choć nie muszą.

WNIOSEK:

Biorąc pod uwagę metylację w organizmie na odpowiednim poziomie musza być wszystkie witaminy z grupy B, łącznie z choliną, wspomagane minerałami chociażby takimi jak: cynk, selen, jod, magnez, żelazo, wapń, potas…Celem jest homocysteina jako pośrednia miara metylacji na poziomie poniżej 10, w ciąży poniżej 9 a idealnie na poziomie 6,2-6,6 µmol/l.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...