“Jakie ćwiczenia są najlepsze na chodzenie?”

lipiec 4, 2018 by
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja

Mistrzynią Świata jest tutaj Tereska i ona wie najlepiej Uśmiech…ale z mojego doświadczenia należy wybić sobie z głowy, że kwestia chodzenia to kwestia TYLKO REHABILITACJI…układ nerwowy wymaga stymulacji… a mięśnie rehabilitacji.

Po pierwsze dziecko musi być przygotowane do chodzenia poprzez metylację, odpowiedni poziom witaminy D3, magnezu, odpowiednią stymulację mitochondriów. Ze wszystkich aktywności to nie stanowi nawet 1% czasu jaki należy poświęcić, ale jest krytyczne bez tego, inne aktywności mogą po prostu nie zadziałać.

Po drugie stymulacja układu nerwowego. Dzisiaj wiem: bez cerebrolizyny trudno mówić o dobrym, w czasie chodzeniu.

Wtedy jak to już jest przychodzi czas na naukę chodzenia, przygotowanie mięśni do ruchu. Ten ruch musi być stymulowany od małego. Dla wielu z Was najlepszą terapią chodzenia była surowa deska położona na łóżku, gdzie dziecko uczyło się pełzania, albo schody Uśmiech. Dla kilku wszelkiego rodzaju chodziki, taśma do biegania itp.

Ja widzę, że gdy wszystkie te mechanizmy są włączone to dziecko chodzi, gdy czegoś brakuje to zawsze jest pytanie: dlaczego moje dziecko wciąż nie chodzi?

Chłopcy mają tutaj gorzej…więc chłopcy MUSZĄ pamiętać o wszystkich tych etapach!!!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...