MTHFR C677T wpływa na integralność mózgu, nastroje, funkcje poznawcze u osób starszych.

maj 9, 2017 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Skoro MTHFR wpływa na poziom metylacji poprzez kwas foliowy, jego dostępność, nie dziwi z jednej strony, z drugiej potwierdza jego istotny wpływ na funkcjonowanie człowieka, gdy już osiąga odpowiedni wiek.

Polecam wrócić do tego wpisu : http://www.zespoldowna.info/mthfr-jak-wytlumaczysz-ze-ludzie-tak-roznie-reaguja-na-jego-polimorfizmy.html

Im mamy więcej lat, im więcej mamy narastających niedoborów i błędów odbijających się na prawidłowej metylacji, tym gorzej funkcjonujemy, tym szybciej się “psujemy”. Stąd moje zainteresowanie tym genem i analiza raportów dotyczących jego funkcjonowania u osób powyżej 60 roku życia.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28435933/

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/11721146/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27380243/

http://www.zespoldowna.info/mthfr-a-choroba-alzheimera-na-starosc.html

Gdy czytamy te raporty, okazuje się że bez żadnej naukowej dysputy uważa się, że ma on wpływ na dużą grupę chorób neurodegeneratywnych, stanów zapalnych, problemów kardiologicznych. Wskazuje się na bezwzględne połączenie funkcjonowania tego genu, w szczególności w wariancie MTHFR C677T z nimi w tym wieku.

Mnie jednak zastanawia jedno: dlaczego na starość te połączenie według lekarzy i naukowców istnieje, a go nie ma gdy się jest młodszym? …a może jest tak, że zmiany zaczynają się w okolicach trzydziestki i powoli narastają, a lekarze nie chcąc się tym zajmować, nie zauważają że to już jest i powoli występują negatywne zmiany…a gdyby tak wprowadzić zmiany w diecie, dołożyć suplementy, moglibyśmy przecież to zmienić, opóźnić. Nieprawdaż?!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...