Na 532 rodziców osób z zespołem Downa, jedynie 54,3% chciałoby podać szczepionkę na chorobę Alzheimera!

czerwiec 29, 2023 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Dlaczego nie ma postępu w badaniach nad zespołem Downa i trisomią 21 chromosomu? My rodzice de facto w dużej części tego nie potrzebujemy, tego nie chcemy. Kolejny raz teza się ta potwierdza!

https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/17446295231177787

Jak widać to badanie opinii rodziców w tym temacie miało charakter naukowy. Jak opisano to w raporcie:”Niniejsze badanie ma na celu scharakteryzowanie postrzegania przez rodziców hipotetycznej szczepionki zapobiegającej chorobę Alzheimera u osób z ZD.”

Nie będę opisywał tego badania, powtórzę jedynie efekt, który już umieściłem w tytule. Jedynie 54,3% rodziców pragnęło podania szczepionki swoim dzieciom, która mogłaby zapobiec chorobie Alzheimera. Na tak nikłym poparciu, nie da się niestety zbudować zainteresowania leczeniem, wspieraniem osób z ZD w zakresie medycznym, niestety.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Na 532 rodziców osób z zespołem Downa, jedynie 54,3% chciałoby podać szczepionkę na chorobę Alzheimera!”
  1. Mieczysław pisze:

    Być może rodzice osób z ZD mają kontakt z rehabilitantami, którzy to z kolei mają kontakt z ofiarami powikłań poszczepiennych, które muszą rehabilitować. Niestety firmy farmaceutyczne same zapracowały sobie na takie zaufanie. Być może na pytanie o lek zapobiegający chorobie Alzheimera zgodziłoby się 99%.

    • Can pisze:

      Wydaje mi się wciąż że nie rozumiemy dwóch kwestii: poparcia dla badań i decyzji o ich zastosowaniu. Za każdym razem mowa o braku tego pierwszego i przez to nie ma drugiego etapu, bo nie ma rozwiązań.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...