“Na jakiej bazie twierdzi się, że cerebrolizyna wpływa na komunikację dzieci?”

sierpień 3, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Nie będę się rozpisywał tylko odwołam się do tego raportu z badań klinicznych nad tym lekiem w zakresie poprawy komunikacji.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4712290/

image

Pada tam zdanie podsumowujące:

“Cerebrolysin dramatically improved infants’ communication especially symbolic behavior which positively affected social interaction. These findings suggest that cerebrolysin may be an effective and feasible way equivalent to stem cell therapy.”

Cerebrolizyna radykalnie poprawia komunikację wśród dzieci, zwłaszcza zachowanie symboliczne, które pozytywnie wpłynęło na interakcje społeczne. Te wyniki sugerują, że cerebrolizyna może być skuteczną i możliwą terapią równoważną z terapią komórkami macierzystymi.

Komentarze

Liczba komentarzy: 8 do ““Na jakiej bazie twierdzi się, że cerebrolizyna wpływa na komunikację dzieci?””
 1. Joanna pisze:

  Dopiero zgłębiam temat cerebrolizyny i suplementów i mam kilka pytań: od kiedy poddawać dziecko tej kuracji i kiedy już nie warto; jaki jest przeciętny koszt takiej kuracji np. u rocznego dziecka? Czy ktos z Was dostrzega skutki uboczne bądź odradza stosowanie cerebrolizyny i dlaczego? Dzięki z góry

 2. Joanna pisze:

  Chyba nie każdy, pytałam dwóch, oni nawet o tym nie słyszeli…

 3. Ola pisze:

  Ale tez trzeba listę kto je poda

 4. Ola pisze:

  Ale tez stronę kto poda ten lek

  • Pawel pisze:

   Z tym podawaniem może być trochę problemów w związku ze “Stanowiskiem Krajowego Konsultanta ds Pediatrii” sprzed roku. Zaleca się żeby dzieciom nie podawać zastrzyków domięśniowych poza szpitalem. Oczywiście poza “uzasadnionymi przypadkami, na zlecenie lekarza specjalisty” więc teoretycznie nie powinno być problemów ale my na takie natrafiliśmy. Ponoć POZ “nie ma prawa odmówić” ale nasz bardzo się starał i jak ma razie podaje je pielęgniarka “prywatna” w domu. docelowo chcemy nauczyć się robić to sami, bo w perspektywie jest sporo takich zastrzyków.
   Kolejnym utrudnieniem jest słaba dostępność tego leku w małych dawkach (1ml). większe dawki – 5ml – to większy koszt (raczej nie da się użyć jednej ampułki więcej niż raz przy kilkudniowym odstępie między zastrzykami)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...