“Na jakiej bazie twierdzi się, że cerebrolizyna wpływa na komunikację dzieci?”

sierpień 3, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Nie będę się rozpisywał tylko odwołam się do tego raportu z badań klinicznych nad tym lekiem w zakresie poprawy komunikacji.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4712290/

image

Pada tam zdanie podsumowujące:

“Cerebrolysin dramatically improved infants’ communication especially symbolic behavior which positively affected social interaction. These findings suggest that cerebrolysin may be an effective and feasible way equivalent to stem cell therapy.”

Cerebrolizyna radykalnie poprawia komunikację wśród dzieci, zwłaszcza zachowanie symboliczne, które pozytywnie wpłynęło na interakcje społeczne. Te wyniki sugerują, że cerebrolizyna może być skuteczną i możliwą terapią równoważną z terapią komórkami macierzystymi.

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do ““Na jakiej bazie twierdzi się, że cerebrolizyna wpływa na komunikację dzieci?””
 1. Joanna pisze:

  Dopiero zgłębiam temat cerebrolizyny i suplementów i mam kilka pytań: od kiedy poddawać dziecko tej kuracji i kiedy już nie warto; jaki jest przeciętny koszt takiej kuracji np. u rocznego dziecka? Czy ktos z Was dostrzega skutki uboczne bądź odradza stosowanie cerebrolizyny i dlaczego? Dzięki z góry

  • Sławek (ssobie) pisze:

   Chyba jak najszybciej. Ja zacząłem podawać jak syn miał 7 lat już nie zauważyłem żadnych efektów, więc przerwałem. Koszt to ok. 110 zł za serię (10 zastrzyków)

   Pozdrawiam

 2. Joanna pisze:

  Chyba nie każdy, pytałam dwóch, oni nawet o tym nie słyszeli…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...