Niedługo nie będzie zespołu Downa…

Sierpień 3, 2017 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Wszyscy chcemy rodzić zdrowe dzieci i nie ma ludzi, którzy świadomie chcą urodzić dziecko chore, taka jest rzeczywistość. Są też ludzie, którzy chcą oddać swoje życie i poświęcić się osobom chorym, adoptując te których nikt nie chce, ale to inna kwestia.

Ten sukces naukowy opisany tutaj http://wyborcza.pl/7,75400,22184742,naukowcy-naprawili-chory-gen-w-ludzkim-zarodku-czy-to-poczatek.html#BoxGWImg jest mechanizmem, który w kraju innym światopoglądowo niż Polska, jest w stanie ograniczyć wady genetyczne płodu i dać szansę na urodzenie zdrowego dziecka, którego pragną wszyscy.

image

“Międzynarodowa grupa badaczy po raz pierwszy w historii zmodyfikowała nieprawidłowy gen w ludzkim zarodku. Usunęli mutację, która odpowiada za ciężką wrodzoną chorobę serca, i wprowadzili prawidłowo działającą kopię genu. W artykule tym jest mowa o korekcie.”

http://www.nature.com/nature/journal/vaop/ncurrent/full/nature23305.html?foxtrotcallback=true

Jak widać wykorzystanie enzymu Cas9 przypomina dokładnie to co próbowano zrobić z wirusami transgenicznymi w ZD do odcinania zbędnego materiału genetycznego. Jak widać prace nad zarodkami ludzki trwają, czy ktoś tego chce, czy też nie i przynosi to olbrzymi postęp w medycynie i genetyce.

Pozostaje jedynie problem dostępności tej technologii. Już w samy artykule poddaje się w wątpliwość możliwość jej szerokiego zastosowania. Jeżeli przeczytamy jakie są wątpliwości, to wciąż dotyczą one etyki i moralności i wiemy, że Polska będzie krajem negatywnie do tej technologii ustosunkowaną w kwestii ZD…choć mam nadzieję, że serce będziemy mogli naprawiać.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...