Nowa tura badań GLOBAL DOWN SYNDROME FOUNDATION.

październik 25, 2017 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Cieszy mnie to, że Global Down Syndrome Foundation istnieje i tworzy schemat badań, które mają pomóc osobom z zespołem Downa. Dziś to jedyna tak prężnie działająca fundacja na tym polu na Świecie, więc cieszy najnowszy plan.

image

https://globenewswire.com/news-release/2017/10/17/1148776/0/en/Global-Down-Syndrome-Foundation-announces-new-collaboration-for-groundbreaking-Down-syndrome-Alzheimer-s-disease-research-project.html

Crnic Institute Human Trisome ProjectTM (HTP) jest programem współtworzonym przez fundację, Uniwersytet Kolorado i firmę Biogen. Jego celem jest zbadania  1000 osób z ZD i 500 osób bez ZD by móc odkryć pełną patologię choroby ALzheimera w zespole Downa.

Biogen jest firmą, która do projektu dostarczy narzędzi do badania genomu i epigenomu komórek, które mogą dać informację na temat przyczyn i patologii choroby Alzheimera w ZD.

Będą to zatem pierwsze na taką skalę badania obejmujące też genetykę, a nie tylko objawy choroby co mnie cieszy.

Program ma szansę wsparcia rządu amerykańskiego po tym jak odbyło się w Kongresie na temat wspierania programu badawczego nad zespołem Downa, o czym też informuje fundacja na swojej stronie.

https://www.prnewswire.com/news-releases/global-down-syndrome-foundation-thanks-congressional-leaders-for-scheduling-hearing-on-the-importance-of-down-syndrome-research-and-its-potential-for-discoveries-across-major-diseases-300539410.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...