Po co leczyć osoby z zespołem Downa? …by były zdrowe, to chyba najprostsza odpowiedź.

Grudzień 10, 2019 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Nie warto czytać tej strony Reniu, Ewo, Tomku, Krzyśku… Nie warto. Od czytania nic nie zrobicie. Musicie chcieć coś zrobić dla swojego dziecka, by to co przeczytacie, było warte tego wysiłku. Lekarz na początku ogranicza Waszą perspektywę mówiąc “Zespół Downa tak ma”. Potem już Wasz umysł szuka tylko wytłumaczenia by nic nie robić…i akceptujecie rehabilitację, słowa że trzeba się modlić, a na koniec wszystkich tych, którzy pasują Wam z tym że nic nie robicie.

Zespół Downa jest zespołem chorób, tylko to nie jest grypa z temperaturą by to zobaczyć. Często “wychodzą” przez przypadek, a jeszcze częściej jest to wskazywane przez lekarzy, choć źle to definiują. Fenomenalne medialnie są przypadki osób z ZD, które niczego nie potrzebują według rodziców, lekarzy, a potem mają chorobę Hashimoto, mają wyrzuty histaminowe, są otyłe, nieodporne, mają łysienie plackowate, albo reumatoidalne zapalenie stawów nie wspominając o zatwardzeniach i zaburzeniach snu…to tylko to co występuje najczęściej.

Dla mnie skoro choroby się leczy, to leczy się je u wszystkich. Choroba mitochondrialna tak jak to opisywałem w ubiegłym tygodniu, powoduje kaskadę różnych problemów. Jest ich początkiem. Gdy będziemy utrzymywać mitochondria w sprawności to może się okaże, że tarczyca lepiej funkcjonuje, że ciśnienie się normalizuje, a serce już nie ma dziury. Znów to są “rzeczy” do leczenia, bo są “wadliwe”. Najgorsze, że nikt na tym się nie chce znać. Wtedy słyszymy, że ZD tak ma.

Ja z tym się nie zgadzam i wciąż powtarzam: JANEK WYRÓSŁ PONAD TE WSZYSTKIE STEREOTYPY BUDOWANE TAKŻE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z ZD, GDYŻ RODZICE DZIECI AUTYSTYCZNYCH NAUCZYLI MNIE SZUKAĆ ROZWIĄZANIA ZAWSZE I W KAŻDYM MOMENCIE…A POTEM JE WDRAŻAĆ W ŻYCIE.

Oznacza to, że jego choroby udało się choć trochę skorygować, opanować, zmienić. Jak widać dla Janka to tylko plus.

Komentarze

Liczba komentarzy: 4 do “Po co leczyć osoby z zespołem Downa? …by były zdrowe, to chyba najprostsza odpowiedź.”
  1. Monika pisze:

    Od kiedy włączyłam suplementacje, córka ruszyła z mową :-)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...