Postępy w badaniach nad chorobą Alzheimera.

lipiec 12, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Skoro jesteśmy w punkcie przełomowym w kontekście co jest początkiem toksycznej kaskady rozwoju patologii protein tau postanowiłem sprawdzić jakie postępy prezentują inne prace w dziedzinie choroby Alzheimera.

1.Leki

Zaskoczony jestem bo 2 leki przeszył z pozytywnymi efektami do II fazy badań klinicznych, co w kontekście ostatnich lat raczej było unikatowym zdarzeniem. Liderem stał się szwedzki BAN2401.

BioArctic ze Szwecji prezentuje swoje dane z terapii 856 pacjentów z chorobą Alzheimera na jej początkowym stadium. Używają antyciał BAN2401 degradujących amyloid beta. Po 18 miesiącach prób uzyskano istotne spowolnienie rozwoju złogów amyloidowych., przez co choroba zwolniła swoją progresję a pacjenci utrzymali swoje zdolności kognitywne.

https://labiotech.eu/bioarctic-alzheimers-phase-ii/

https://www.bioarctic.se/en/

2.Biogen i BioArctic.

Co jest ciekawe, że jedynie leki nad którymi pracuje obecnie Biogen, on jest też firmą kontrolującą BioArctic, przynoszą realne efekty regulowania funkcjonowania genu BACE i inhibitują one jego funkcjonowanie, poprzez co obniżają poziom amyloidów beta.

https://www.alzforum.org/therapeutics/aducanumab

3.Naukowcy bardzo silnie zwracają uwagę teraz na wirusy i ich rolę w chorobie Alzheimera

https://www.techtimes.com/articles/230870/20180622/research-finds-new-evidence-linking-herpes-virus-and-alzheimers-disease.htm.

Sam Gandy, który występuje tutaj jako autorytet stwierdza: “… chociaż przyczyny wirusowe i genetyczne często występują osobno, możliwe jest, że białko wirusowe działa jako czynnik transkrypcyjny, który uruchamia geny choroby Alzheimera.”

I dalej stwierdza: “…w mózgu osób z chorobą Alzheimera znaleziono podwójnie większą ilość szczepów HHV-6A i HHV-7 w porównaniu z mózgami niezwiązanymi z chorobą Alzheimera. Ponadto stwierdzono, że związek między wirusem a chorobą jest dość silny, nawet w porównaniu z próbkami od osób cierpiących na inne rodzaje chorób neurodegeneracyjnych”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_opryszczki_pospolitej

Naukowcy mówią tutaj o wirusie herpes, opryszczki pospolitej, którą praktycznie każdy z nas ma powyżej 6 roku życia. Ilościowa regulacja jej jest możliwa przy pomocy leków, ale i witaminy C, cynku.

4.Zespół Downa a choroba Alzheimera

Badań jest bardzo dużo. W Kolorado kończy się nabór do 2 projektów, w którym wezmą udział osoby z ZD, a 2 oficjalnie są już zarejestrowane.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...