Pozwólcie swoim dzieciom grać na konsolach….

kwiecień 12, 2011 by
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja

….tylko mnie nie bijcie za tą herezję…ale pojawiły się badania naukowe na temat roli komputera, konsoli, iPada  na funkcjonowanie dzieci z ZD. I wnioski są jednoznaczne!

KOMPUTER, KONSOLA TO PRZYJACIEL DZIECKA Z DEFICYTAMI EDUKACYJNYMI tak powinienem zacząć ten wpis. Kształtuje wyobraźnię, wspomaga naukę i przede wszystkim utrwala ścieżki sygnalizacyjne, pamięć. To brzmi jak efekt podawania suplementów i leków.

image

http://leftbrainrightbrain.co.uk/2011/04/effectiveness-of-virtual-reality-using-wii-gaming-technology-in-children-with-down-syndrome/

Na tej stronie choć poświęconej głównie autyzmowi, znajduje się artykuł, który w pełni analizuje dobrodziejstwa nowych technologii na osoby z ZD. Z niego wynika z pewnością duża poprawa funkcjonowania dziecka, a także jego motoryki gdyż gry w technologii Wii są to wirtualne światy z wirtualnymi przygodami, gdzie dziecko potrafi się po prostu odnaleźć.

Żeby nie było, że jest to tylko jedno badanie. Popatrzcie na to a przeczytacie, że Wiii gry są bezpiecznym i efektywnym sposobem na rehabilitację wspomagającą także rozwój motoryczny pacjenta!

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20508185

image

Pozostaje pytanie co to jest technologia Wii? Na filmie widać co to jest przy wykorzystaniu konsoli nintendo, ale mogą to być inne konsole.

Jak widać jest to technologia, gdzie musimy się ruszać, “robić” a to jest wykorzystywane na ekranie i w fabule gry, czyli coś fajnego dla każdego :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...