“Proszę podaj na co należy patrzeć jako największy problem w zespole Downa?”

październik 5, 2022 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Proste pytania mają w naturze swojej, genialność i trafność. Tak traktuję to pytanie. Odpowiedź jest też prosta: zespół Downa jest to przede wszystkim wysoki i niezbilansowany stan zapalny, wywołany takim a nie innym układem genów i ich ekspresji. Wszystko co robimy, powinniśmy robić, to działanie by ten stan zmieniać, bilansować.

Jak popatrzymy na to co ogranicza najbardziej osoby z ZD, co je różnicuje najbardziej…to stan zapalny “ukrywa się” niejako pod tym. Choroby autoimmunologiczne, w tym populacyjny dla ZD, stan zapalny tarczycy to najbardziej oczywisty OBJAW problemu i występujący od urodzenia, dzięki czemu “pastwimy się” nad problemem natychmiast. Z drugiej strony choroba Alzheimera to także stan zapalny. Problemy z chodzeniem, stawami to stan zapalny. Problem z epilepsją, białaczką to stan zapalny. Otyłość, brak sił do aktywnego życia, depresja to także stan zapalny. Jelita problematyczne to dieta, ale przede wszystkim stan zapalny.

Uruchomiany jest on w różne sposoby, na różnych ścieżkach. Myślimy, że leczymy mitochondria, a okazuje się, że pomagamy im “wyzwolić się” z ograniczeń stanu zapalnego. Myślimy, że metylacja to przede wszystkim witaminy…ale sprawnie działający organizm ogranicza stan zapalny właśnie też metylacją.

Z tej perspektywy patrząc zawsze w ZD powinna być dieta dobrana do profilu danej osoby, by “nie rozpalać” ogniska, które ciągle się tli. Zawsze mówimy o EGCG, kurkumie longvidzie, resveratrolu trans, DHA, probiotykach bo te suple tłumią ten ogień, który ciągle się tli.

Zatem na koniec: stan zapalny to taka sytuacja w organizmie, którą trzeba diagnozować badaniami, a nie analizować na oko, bo ma się doświadczenie lub nie. On jest w środku organizmu, a tylko czasami pokazuje się jako objaw np.zapalenie tarczycy w jakieś formie, zapalenie jelit, czy cukrzyca typu 2 lub reumatoidalne zapalenie stawów…to te “najpopularniejsze”.

W linku poniżej macie zestaw badań, wybierajcie, analizujcie i miejcie wiedzę.

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-to.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...