Spersonalizowany,inny, niepowtarzalny. To jest zespół Downa

Listopad 17, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Wczoraj rozmawialiśmy długo z Tereską o osobach z ZD tytułem jej publikacji i wystąpienia jakie ma mieć miejsce w Dubaju….i tylko mówiliśmy wciąż o jednym: NIE MA DWÓCH TAKICH SAMYCH PRZYPADKÓW ZESPOŁU DOWNA.

Jak zwykle zaczęło się od tego, że rodzice wciąż porównują między sobą dzieci, ale i terapeuci. Od pierwszego momentu wręcz jest to terapią:”…Pani syn świetnie wygląda.” Chyba wielu z nas to słyszy. Chyba nie można inaczej tego odbierać jak do wyglądu! Metabolizmy dzieci z ZD zawsze się różnią, tak jak my się różnimy. Dziwnym trafem rodzice nie porównują się między sobą, swoimi znajomymi, a jednak dzieci próbują szufladkować. Nie da się. Dzisiaj śmiem twierdzić, ze cechy, geny, szlaki jakie dziecko dziedziczy, a jest to modyfikowane i zmieniane przez ZD, powodują że nie ma szans być choć “delikatnie” porównywać dzieci obok siebie. KAŻDE JEST INNE NA TYLE MOCNO, ŻE SĄ NIEPOWTARZALNE.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Spersonalizowany,inny, niepowtarzalny. To jest zespół Downa”
  1. Mika pisze:

    Ktorego dnia bedzie wystapienie p. Teresy na WDSC w Dubaju? Dziekuje!

  2. Mika pisze:

    PS. Wlasnie dostal Pan podziekowanie od Pani Beverly Dean za pomoc przy tlumaczeniu na j.polski aplikacji Special Apps. Byla cala lista tlumaczy…

  3. Mika pisze:

    Widzielismy p.Terese z okazji przyznania jej nagrody DSI na zakonczenie Kongresu. Serdeczne gratulacje i wielu, wielu sukecsow w pracy zyczymy!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...