Stres, wirus, choroba Alzheimera, demencja.

listopad 29, 2017 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Niedawno Michał pisał o swoich przemyśleniach na temat wpływu wirusów na nas. Dzisiaj wirusy “dostały” swoją szansę. Pisałem już o centromerach, a teraz o demencji. Okazuje się, że według najnowszych badań wirusy “przyspieszają” demencję, tak samo jak toksyny i ciepło.

“Amyloid is still toxic. Tau is still toxic. Those are still important targets.”

“The researchers explained that when a cell is met with stress, it stops doing all unnecessary activities so it can focus on dealing with the stress.”

https://www.youtube.com/watch?v=ypSVYwOKvik

image

Z tego artykułu wynikają istotne i przełomowe kwestie…być może także dla ZD. Amyloidy i proteina tau są toksyczne, i to wiemy, ale naukowcy wskazują, że komórka poddana stresowi, przestaje działać aktywnie przeciwko nim, a zajmują się, skupiają się na WALCE ZE STRESEM. Powodem stresu są czynniki środowiskowe: wirusy, toksyny, ciepło….

Badacze z Boston University zatem obniżyli “granulki stresu” (RNA) i okazało się, że mysz poddana temu badaniu, zmieniła ilość protein tau, amyloidu beta, powodujące chorobę Alzheimera. Uzyskano w ten sposób poprawę pamięci operacyjnej i wydłużono życie myszy!

Jak popatrzymy na zespół Downa, te mechanizmy są istotnie zbieżne z mojej perspektywy, choć jeszcze nie brano ich pod uwagę w istniejących badaniach. Jest to na pewno przełom.

 https://www.express.co.uk/life-style/health/882736/dementia-symptoms-alzheimers-disease-virus-stress-cause

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4965253/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...