Tryptofan, serotonina, melatonina cz.2 tryptofanu jest za mało już na samym początku

wrzesień 16, 2014 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Rok 1968. Wtedy po raz pierwszy pojawił się artykuł podsumowujący obniżone ilości tryptofanu i serotoniny we krwi osób z zespołem Downa. To wtedy po raz pierwszy połączono upośledzenie osób z ZD z głęboka dysfunkcją neuroprzekaźników.

image

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1365-2788.1968.tb00238.x/abstract

Od tego czasu nie ma badań nad tym stanem rzeczy akceptując istnienie problemu. Sięgnąłem zatem po badania w kierunku choroby Alzheimera (CHA). Tam czytamy, że spadek poziomu tryptofanu występuje w CHA i jednoznacznie łączy się ze spadkiem funkcji poznawczych.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10821443

Wiemy zatem pośrednio, że tryptofanu w ZD z pewnością jest mniej, gdyż typologia problemow jest tutaj bardzo zbliżona.

Popatrzmy z kolei na tzw. ścieżkę IDO, w ramach której enzym indoleamina zamienia tryptofan w serotoninę. W ZD proces ten jest wadliwy, tak samo jak w CHA. Kolejne takie same problemy!

W efekcie tryptofan będący prekursorem serotoniny, jest zamieniany w  kwas kynureninowy zamiast właśnie w serotoninę!!!

Potwierdzają to nie tylko badania naukowe, ale i nawet sami rodzice w USA, którzy badając problem snu analizują poziom kwasów karboksylowych będących produktem ubocznym w procesie konwertowania tryptofanu na serotoninę. Mamy zatem jednoznaczne, w ten sposób potwierdzenie, że w procesie tym, już na samy jego początku nie ma właściwej ilości tryptofanu dla wyprodukowania tak istotnego neuroprzekaźnika jakim jest serotonina. Ten mechanizm może powodować, a tego nikt nie wykluczył, że w ZD nie możemy dostarczyć odpowiedniej ilości tryptofanu do produkcji serotoniny ze względu na nieefektywny mechanizm, co oznacza, że możemy dodając tryptofan doprowadzić do zwiększania szkodliwego w nadmiarze kwasu, a nie uzyskamy efektu serotoninowego o który tak walczymy, by poprawić funkcjonowanie naszych dzieci.

http://syontix.com/endotoxemia-tryptophan-metabolism-and-alzheimers-disease/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20480727

http://suemayer-specialneedsmom.blogspot.com/2011/12/our-journey-with-diet-and-supplements.html

image

http://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473309903007734/images?imageId=gr3&sectionType=green&hasDownloadImagesLink=true

WNIOSEK:

Tryptofan musi być suplementowany w umiarkowanych ilościach w gotowej postaci.

Można rozważać wdrożenie diety “tryptofanowej”, która może spełniać podobną rolę jak suplement…ale o tym w następnej części.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...