WIEDZA-książka Kenta MacLeoda cz.1

grudzień 7, 2009 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

 
Poniżej link do fajnej książki, którą Wam omówię w najbliższych dniach. Szkoda, że JEST PO ANGIELSKU.

http://www.amazon.com/Down-Syndrome-Vitamin-Therapy-MacLeod/dp/0973433701/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1200987475&sr=1-1

http://www.nutrichem.com/Down-Syndrome-and-Vitamin-Therapy-98.html

Książka Kenta MacLeoda jest książką prostą, jednoznaczną w prowadzonej dyskusjii na tematy terapii orthomolekularnych dla dzieci z DS i Autyzmem.

Co to znaczy patrzcie tutaj: http://calivita.abc24.pl/default.asp?menu=11

Kent prowadzi swoją dyskusję w formie pytań i odpowiedzi, stąd niektóre z nich postaram się Wam później przedstawić. 

Książka powołuje się na badania prekursorów tego podejścia: Linusa Paulinga i Abrama Hoffera. Sam Kent prowadzi wielkie laboratorium bio-chemiczne już ponad 20 lat, które to sprzedaje różnego rodzaju specyfiki, o których mówi i wyjaśnia ich działanie.

Pauling, będąc prekursorem tego podejścia “… wyraża nacisk na wykorzystanie organicznych molekułów obecnych w naszym ciele. To nie obejmuje użycia ziół i leków, które są użyteczne w wielu wypadkach, jako dodatek do głównej terapii. Kiedy biochemiczne odchylenia są skorygowane poprzez właściwą dawkę składników odżywczych, choroba znajduje się pod kontrolą. ”

Dla rodziców dzieci z DS Kent ma następujące odpowiedzi, na takie pytania:

Czy takie podejście uleczy moje dziecko? Czy to zmieni wszystko?

Czy takie podejście jest bezużyteczne dla mojego dziecka? Nic mu nie da?

“…nie mówię o wyleczeniu wady dziecka wynikającej z genetyki. Zamiast tego szukamy rozwiązań jak zmniejszyć liczbę infekcji, jak zwiększyć witalność fizyczną i psychiczną…czyniąc życie osób z DS bardziej komfortowym.”

Takie podejście wymaga przede wszystkim pamięci o współzależnościach i komplementarności wszystkich mikroelementów, witamin składających się na system wartości odżywczych. Kent poprzez takie podejście chce leczyć problemy towarzyszące DS, ale jest świadomy, że samego DS nie jest w stanie wyleczyć. I o tym jest jego książka.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...