Wysokie ciśnienie efektem polimorfizmu genu MTHFR.

Grudzień 15, 2016 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Gdy pisałem o tym po raz pierwszy kilka lat temu, pamiętam jak ludzie na mnie patrzyli z niedowierzaniem: “Co zwykłą witaminą B2 jestem w stanie obniżyć swoje ciśnienie? Ja przecież mam od mojego lekarza super leki za setki złotych….a witamina B2 kosztuje 9 złotych! To niemożliwe!!!”

Dziś po tych skumulowanych mailach opisujących brak wiedzy na temat funkcji tego genu nie tylko już przypomniałem jak ważny to jest gen….ale też chcę przypomnieć, że mamy już ponad 100 opracowań, które powodują że nie musimy brać leków za tysiące złotych, gdy możemy dietą i witaminami za dziesiątki złotych wyregulować różnego rodzaju choroby, które wiążą się ze źle działającymi genami. W tym przypadku mowa o MTHFR!

Popatrzcie na ten cytat z najnowszego raportu na temat nadciśnienia i dostarczajcie tej wiedzy tym którzy ją potrzebują:

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/27845713/

“Hypertension, a major risk factor for heart disease and stroke, is the world’s leading cause of preventable, premature death. A common polymorphism (677C→T) in the gene encoding the folate metabolizing enzyme methylenetetrahydrofolate reductase (MTHFR) is associated with increased blood pressure, and there is accumulating evidence demonstrating that this phenotype can be modulated, specifically in individuals with the MTHFR 677TT genotype, by the B-vitamin riboflavin, an essential co-factor for MTHFR…”

czyli nadciśnienie,  główny czynnik ryzyka zawałów serca i chorób kardiologicznych, jest na Świecie kluczowym powodem zapobiegalnej, przedwczesnej śmierci. Powszechny polimorfizm genu MTHFR C677T na genie kodującym metabolizm kwasu foliowego jest związany z podwyższonym ciśnieniem i istnieją liczne fakty pokazujące, że ten fenotyp może być stymulowany w sposób specyficzny u każdej z osób w polimorfizmem MTHFR 677TT, poprzez zastosowanie witaminy B2, ryboflawiny, podstawowego kofaktora dla MTHFR.

Wydaje się to być proste, tylko dlaczego nikt o tym nie wie…

Polecam: http://www.zespoldowna.info/dlaczego-gen-mthfr-jest-tak-wazny-dla-czlowieka.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...