Zespół Westa,padaczka, trochę rad

Grudzień 1, 2009 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

1.Zacznę od tego, że warto wejść na strony:

http://www.padaczka.net/

http://www.epilepsy.org.pl/

Tam znajdziecie najwięcej informacji na temat tego problemu.

Polecam także stronę: http://www.stronarafala.com dzięki, której wiele się dowiedziałem.

2.W dziedzinie tej pojawiają się nowe, często nieznane lekarstwa. Każdy z rodziców poszukuje wiedzy jak ten lek wpływa na dziecko, jakie może mieć skutki. Dla tych, którzy choć trochę znają angielski proponuję stronę:

http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/drugsatfda/index.cfm?fuseaction=Search.Search_Drug_Name

która jest oficjalną stroną o lekach, amerykańskiego urzędu zajmującego się lekami FDA. Po wejściu na nią i wpisaniu nazwy, zawsze pojawią się dane o lekach, ale przede wszystkim można znaleźć dane na temat skutków ubocznych, jakie występują przy przyjmowaniu leku.

3.Często leki antypadaczkowe stosowane są u naszych dzieci przed rozpoczęciem terapii cerebrolisyną. Przed podaniem takich leków, konieczna jest konsultacja z lekarzem i szczegółowa analiza składu leku. W większości przypadków, są to leki stymulujące ilość GABY. W przypadku zespołu Downa, w wyniku błędu genetycznego, ilość GABY jest większa o 50% stąd podawane są suplementy powstrzymujące jej wydzielanie, takie jak: Gingko Biloba. Oznacza to, ze często efekty działania tych dwóch preparatów znoszą się i w efekcie żaden nie przynosi pożądanych skutków.

4.W związku z pytaniami o leki Depakine i Sabril, informacje o tych lekach zaprezentuję w osobnych artykułach.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...