Stres tlenowy w zespole Downa i jego leczenie…i nie ma wątpliwości, że jest to konieczne!

wrzesień 9, 2015 by
Kategoria: Metabolizm

Stres tlenowy to jeden z objawów przyspieszonego starzenia komórki. W tym kierunku badania nad zespołem Downa są najliczniejsze, najbardziej precyzyjne i nie do podważenia. Dzięki genowi SOD 1 jest on też łatwy do zbadania i jednoznacznego definiowania, przez co nie da się powiedzieć, że tego niszczącego procesu w ZD nie ma. ON JEST!!!

Jak pokazują badania najnowsze, kolejne, stres tlenowy jest także do stymulowania, ograniczania i hamowania. Tylko rodzice muszą podjąć taką decyzję.

Zaczynamy od badania, które na tej stronie już pojawiało się

image

Jego tytuł brzmi: Interwencja antyutleniaczami osłabia stres tlenowy dzieci i nastolatków z zespołem Downa.

Konkluzja najprostsza z możliwych :”Our results clearly demonstrate that the antioxidant intervention with vitamins E and C attenuated the systemic oxidative damage present in DS patients.” czyli nasze rezultaty jasno demonstrują, że interwencja za pomocą antyutleniaczy takimi jak witamina E i witamina C, osłabia systemowe uszkodzenia wynikające ze stresu tlenowego u pacjentów z ZD.

Dawki jakie w tym badaniu używano to:

-witamina C 500 mg/dziennie

-witamina E 400 mg/dziennie

Czy macie jeszcze jakieś wątpliwości? Jeżeli tak to wróćmy jeszcze do tematu czym jest systemowe uszkodzenia wynikające stresem tlenowym.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24004546

W świetle tego raportu z 2013 roku mowa:

1.Analiza enzymów antyutleniających pokazuje znaczący wzrost aktywności w zespole Downa SOD o 47,2%, CAT (24.7%) i GR (49.6%).

2.Istnieje istotne zmniejszenie GSH o 24,9% i PC o 31,7%.

3.Ta nierównowaga jest faktem, potwierdzającym istnienie zwiększonego, systemowego stresu tlenowego u dzieci z ZD, który uszkadza ich komórki.

Wróćmy do lipca 2015, w którym ogłoszono raport mówiący o utrzymywaniu się w czasie korzyści z terapii antyutleniaczami u dzieci z ZD. Oznacza to, że terapia nawet po jej przerwaniu przez znaczący okres czasu pozwala redukować stres tlenowy i to przy zastosowaniu, powtarzam najprostszych i najłatwiej dostępnych witamin: C i E.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26207872

image

Są wątpliwości? Jedziemy dalej Uśmiech

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26340803

1 wrzesień 2015.

Mamy raport, który mówi:

“Abnormal redox metabolism takes place in DS individuals.” czyli mamy zmieniony metabolizm utleniania u osób z ZD.

Wnioski potwierdzają zatem nadmierną ilość stresu oraz to, że można go stymulować. Jeżeli wciąż za mało wiarygodnie to brzmi polecam kolejne dwa artykuły

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24685938

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4493955/

image

http://www.amhsr.org/article.asp?issn=2141-9248;year=2015;volume=5;issue=3;spage=205;epage=212;aulast=El-Bassyouni

image

WNIOSKI DLA NAS:

DZIECI/OSOBY Z ZESPOŁEM DOWNA BY POWSTRZYMAĆ TEMPO PRZYSPIESZONEGO STARZENIA SIĘ ORGANIZMU MUSZĄ BYĆ SUPLEMENTOWANE ANTYUTLENIACZAMI, NIE MA INNEJ OPCJI! …i to jest już naukowo udowodnione.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...