5 czy 225 genów decyduje o tym jaki jest zespół Downa?

październik 19, 2017 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Jeżeli popatrzycie na geny potrojone w zespole Downa zawsze łączą się z jakimś stanem zapalnym kończącym się neurodegeneracją jak choroba Alzheimera i demencja, czy raki typu białaczka. Jeżeli popatrzymy na mikro RNA, które dla lekarzy są czymś z SF, a dla nas rodziców kompletną czarną magią, to mamy je też potrojone i wszystkie związane z różnego rodzaju trudnymi przypadkami “zabijającymi” osoby bez ZD. To powoduje, że dla mnie ZD jest mechanizmem podwyższonego zaburzenia immunologicznego ściśle związanego z patologią, przez nas nazywaną rakiem…z którego nasze dzieci wychodzą obronna ręką.

Zacznijmy jednak inaczej. Zespół Downa bez względu czy ktoś się z tym zgadza czy też nie, jest dzisiaj utożsamiany z przyspieszonym starzeniem, neurodegeneracją, stanem zapalnym prowadzącym do raka. Problemem który od zawsze wiąże się z destabilizacją lipidów i cholesterolu, chorobą Alzheimera, AMD i ALS, chorobami autoimmunologicznymi, celiakią, białaczką, wrodzonymi wadami serca, chorobami kardiologicznymi, utratą słuchu i wzroku, z niedoczynnością tarczycy, zaburzeniami funkcjonowania jelit, hipotonią, depresją, niepokojem, z zaburzeniami snu, z dużym zakłóceniem zdolności poznawczych i funkcji społecznych, epilepsją, kataraktą, zaburzeniem widzenia. To wszystko kształtuje to jaką osobą jest osoba z ZD i jakie ma specyficzne dla niej cechy tzw. fenotypy.

Za tym wszystkim stoi około 225 genów potrojonych na 21 chromosomie, które determinują ZD, ale i wzmacniają także indywidualne, dziedziczne problemy typowe dla całej rodziny.

 

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5613287/

Mało kto jednak pamięta o 5 mikro RNA także potrojonych w ZD:

let-7c, miRNA-99a, miRNA-125b, miRNA-155, miRNA-802

Mikro RNA w skrócie opisywane jak powyżej czyli miRNA, albo MIR realizują jedną bardzo specyficzną funkcję:

REGULUJĄ EKSPRESJĘ GENÓW

I tak:

let-7c, miRNA-99a, miRNA-125b, są powiązane m.in z rakami: piersi, płuc,woreczka żółciowego, tarczycy, prostaty, chorobę Alzheimera, AMD, epilepsją.

miRNA-155 powiązany jest z chorobą Alzheimera, AMD, chłonniakiem limfocytów, rakami nabłonka, zapaleniem płuc, zespołem Downa, MS

miRNA-802 to otyłość i rak związany z nabłonkiem, leukemia,cukrzyca, zespół Downa, rakiem piersi i prostaty.

Są to jedynie przykłady na co mają wpływ. To one inicjują kaskadę “zła” tak sobie mówię. Dodając do tego, że są one zlokalizowane obok APP na 21 chromosomie oznacza, że muszą odgrywać istotną rolę w patologii choroby Alzheimera i starzeniu.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28029161/

Mają też wpływ na 3 630 genów na wszystkich chromosomach.

Zatem czy nie jest tak, że za bardzo wzięliśmy pod uwagę 225 genów zamiast zwrócić uwagę na 5 miRNA?

Z mojej perspektywy idziemy znów na łatwiznę, choć pisałem o tym wielokrotnie. Zapominamy o problemie, który może nam pomóc w osiągnięciu kolejnych punktów IQ, gdy odpowiemy na nadmierną aktywność miRNA za pomocą substancji, które opisuję w poniższych linkach. To te miRNA mogą stać za tym, że każde dziecko z ZD jest różne. Musimy i uważam, że to najwyższy czas pójść dalej ponad 225 genów i zająć się miRNA. Ja polecam.

http://www.zespoldowna.info/mir-155-jest-odpowiedzialny-za-brak-reakcji-na-szczepienie-przeciwko-hepatitis-b-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-czym-jest-w-2016-roku-2.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-3-czyli-czym-jest-mir-155.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-5-onkogen-mir-155-a-mthfr-bach-1.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-6-jak-i-co-moze-stymulowac-mir-155.html

http://www.zespoldowna.info/choroby-autoimmunologiczne-w-zespole-downa-cz-7-czyli-protokoly-na-mir-155.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...