Covid w zespole Downa a uszkodzenia różnych narządów

listopad 16, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

W Waszych mailach czytam o różnych problemach z powikłaniami po covid. Pytacie się czy to jest typowe. Poszukałem różnych odpowiedzi i raportów medycznych w tym temacie i o to co wyszło.

1.Dzieci z ZD systemowo mają możliwość problemów z różnymi narządami. Wynika to z wady genetycznej.

2.Jeżeli popatrzymy na ten przypadek młodej dziewczynki, to wręcz wpisuje się jej problemy z potrojonymi genami FNAR1, IFNAR2, IFNGR2,  IL10RB oraz nadeksresją potrojonego  genu TMPRSS2 odpowiedzialnego za infekcje układu oddechowego przy covid 19.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34760326/

https://www.zespoldowna.info/covid-w-zespole-downa-gen-tmprss2-i-egcg.html

3.W takich sytuacjach wciąż powtarzam: najważniejsze jest próbowania odpowiedniej inhibicji tych genów. Skoro reguluje to głównie gen DYRK1A, to powinniśmy pamiętać o EGCG, bo jak jego uda się wyciszyć, to choć 1%  “wpłynie” tej aktywności na pozostałe geny, a to może być już wystarczające.

4.Z moich obserwacji widać predyspozycje do takiego przebiegu powikłań jeszcze przed zainfekowaniem. Kluczowe są tutaj obecne choroby autoimmunologiczne, które potwierdzają “silę” rozregulowania cytokin, a to oznacza możliwości uszkodzenia narządów jako efektu po infekcyjnego….i znów podtrzymam jedno: witamina D3, witamina C, resweratrol, ubiquinol może tutaj istotnie pomóc jak będziemy podawać przed infekcją.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...