DHA jest kluczowe dla zablokowania patologii choroby Alzheimera.

Listopad 22, 2018 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Zacznę przewrotnie: jeżeli u osób bez wady genetycznej, ale już w podeszłym wieku, robi się badania by potwierdzić, że im suplementacja pomaga, to dlaczego nie robi się tego u osób z ZD…choć widać bez badań, że im to pomaga?

Zacznijmy od tego raportu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/30395922/

Stwierdza się w nim, że u osób w wieku powyżej 60 lat witaminy i minerały istotnie poprawiają funkcje poznawcze, ich zdrowie i reakcję zapalną organizmu. Pokazuje, że kluczowa jest tutaj dieta bogata w antyoksydanty (orzechy, owoce) ale i bogata w omegi –3 (DHA). Suplementacja wysokimi dawkami witamin z grupy B poprawia funkcjonowanie osób dotkniętych demencją, chorobą Alzheimera.

My to wiemy, że odpowiednia metylacja zmniejsza stan zapalny, poziom amyloidów, a poprawia funkcjonalność mitochondriów….w ZD i chorobie Alzheimera jaka dotyka nasze dorosłe dzieci…ale wciąż nie dopuszcza się do myśli oficjalne przyznanie, że osoby z ZD powinny być suplementowane.

http://www.zespoldowna.info/amyloid-beta-jako-biomarker-choroby-alzheimera-z-w-zespole-downa-w-badaniach-krwi.html

http://www.zespoldowna.info/czy-amyloid-beta-jest-po-prostu-naturalnym-antybiotykiem-tak-to-jest-przelom.html

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-czym-jest-w-2016-roku-jakie-suplementy-i-leki-na-gen-app-i-amyloid-beta.html

http://www.zespoldowna.info/jak-sam-czysci-amyloid-beta.html

http://www.zespoldowna.info/proteiny-tau-czy-amyloidy-beta-sa-bardziej-istotne-w-zespole-downa.html

Przejdźmy teraz do tego raportu:

https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-11/uoh-nio112018.php

image

Zaczyna się od tego co już wiemy:

"Wydaje się, że w chorobie Alzheimera akumulacja amyloidu w mózgu zaczyna się pierwsza, ale objawy zwykle pojawiają się po tym, jak patologia amyloidu indukuje patologię tau, w którym to momencie śmierć komórek neuronalnych i utrata synaps zaczynają przyspieszać”.

W ZD ma to miejsce dokładnie tak samo: nadmiar złogów amyloidu beta tytułem nadekspresji genu APP inicjuje patologię, poprzez pojawienie się złogów wytwarzanych przez proteiny tau. Wtedy zaczyna się w istocie problem, najtrudniejszy, inicjujący całą kaskadę szybkich dewastujących organizm zmian…i tutaj mamy zaskakujący wniosek:

“Gdy do hodowli komórek dodano kwas tłuszczowy omega-3 DHA, nastąpiło zerwanie sekrecji tau z komórek. Wydaje się, że kwasy tłuszczowe omega-3 modyfikują mikrostrukturę błony komórkowej, aby stały się mniej przepuszczalne dla agregacji tau, wychwytując białko w komórce "- mówi Huttunen współautor raportu.

Okazuje się zatem, że regulacja cholesterolu poprzez zastosowanie DHA ma istotny wpływ na agregację proteiny tau i ma zdolności inhibicyjne w tym kontekście. Zatem mamy do czynienia z “lekiem” który może nam pomóc i już istnieje. Kolejny dowód, że warto się suplementować i nasze dzieci jeszcze bardziej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...